Strašidlo

16. listopadu 2014 v 23:26 | Julie Gyselová |  O mně
Ano, ano, přesně tady v tomto článku vám hodlám odpovědět na to, co tu dělám, proč tu straším!


Kdysi, a není tomu zas až tak dávno, jsem po internetu hledala články o psaní. (Mimochodem, tohle dělám celkem často.) A najednou jsem narazila na web, na kterém sice žádné tipy a rady nebyly, ale stejně mě zaujal.

Byl to blog jedné spisovatelky!

Její jméno mi nic neříkalo. A tvorba taky moc ne. (Možná jsem od ní kdysi četla nějakou knížku, ale tím si vůbec jistá nejsem.) Každopádně jsem tam našla poznámku, která mě praštila do očí. Bylo to neco jako: "V dnešní době je mít svůj blog pro spisovatele skoro povinost..." To mě praštilo do očí.

Začala jsem přemýšlet: Když chci být ta spisovatelka, proč ten blog nemám dávno? Ono by to vlastně bylo fajn. Mohla bych tam psát o tom, co jsem napsala, někdy třeba publikovat i malou ukázku... Třeba by to lidi chytlo a navnadilo a oni by si pak, až moje veleslavné dílo vyjde, knížku koupili!

Ano, přesně takovéto věci mi přišly na mysl. A jak to dopadlo? No, šedivě...


"To je pitomost, to co tu píšeš!"
"Nikoho nezajímáš ty ani tvý nesmysly!"
"Na to nemáš, běž si raději vyfotit selfí a tu pak hodit na fejsbůček, ať ti jí můžou olajkovat a psát tam, jak ti to slušíííí!"
"A co si jako o sobě myslíš? Že seš nějaká Rowlingová, nebo co?"
"Nemáš na to!"
"Běž se zahrabat!"
"Seš mi ukradená!"
"A koho to zajímá!"
"Krávo!"
"D***o!"

Napadlo vás během čtení těch prvních šesti odstavců něco takového? Ne? To je dobře... Protože mě by to bylo stejně jedno. Já chci psát a psát budu, ať si říkají, co chtějí. A i kdyby to mělo trvat třeba celý můj život, mě ta knížka vyjde!

Samozřejmě, nejsem Rowlingová, Tolkien, Funkeová ani někdo takový... (Ale neříkám, že by mi vadilo, kdyby mne s nimi jednou lidé srovnávali.) Jsem jenom obyčejná holka, co si jde za svým snem. A to klidně i přes mrtvoly!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 co-s-tim co-s-tim | Web | 12. ledna 2016 v 19:47 | Reagovat

Líbí se mi tvůj přístup! Nikdo se nesmí nechat vzít svůj sen. Je důležité jít si za svým. O tom to všechno je. Plnit si svoje sny :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama