10 důvodů, proč mi počítač a internet zničily život

25. října 2015 v 22:16 | Julie Gyselová |  Články
V dnešní době už je skoro nemožné najít ve vyspělejších zemích domácnost, kde nemají alespoň jeden počítač (nebo notebook). U nás doma jsme i se mnou čtyři a každý má k dispozici svůj vlastní. (To zní trochu jako pozvánka pro zloděje, jak si teď uvědomuji.)

Jistě, vlastnit počítač přináší spoustu výhod. A možností! Jenže, když se nad tím trochu zamyslím, dochází mi, že u nás každý, když přijde domů, funguje už skoro jenom ve své vlastní bublině před svým displayem...

V poslední době jsem hodně přemýšlela o svém životním stylu a životě celkově, a tak není divu, že o životě s počítačem bude i můj nový článek k tématu týdne. Tak tedy: Deset důvodů, proč mi počítač a internet zničily život.1) Nečtu knížky.

Když jsem byla menší, mladší, byla jsem ukázkový knihomol. Povím vám, já hltala jednu knížku za druhou. Můj nos byl věčně zastrčený mezi stránkami a vzpomínám, jak jsem většinu času trávila v knihovně vybíráním knížek. Nosila jsem si jich domů celé desítky a o pár dní později jsem je vracela řečtené. I v mé školní tašce se velmi často nějaká nacházela.

Čítávala jsem pod lavicí a bylo mi jedno, jestli to je komiks a nebo několika set stránková bichle... A dnes? Pravou papírovou knížku jsem naposledy dobrovolně přečetla někdy v květnu. (A pak ještě v jednu v září, ale ta byla do školy a četla jsem ji opravdu s odporem.)

Není pravda, že bych přestala číst úplně, jen už nedokážu udržet pozornost u knihy papírové, a jakmile ji nemám na mobilu v PDF, jen težko se k jejímu dočtení přemlouvám. Konec mého knihomoleckého období započal v páté třídě, kdy jsme s bráchou dostali napůl notebook. Teď mám ten notebook sama pro sebe a už zmíněné období knihomolismu je dávno za mnou. A to je škoda.

2) Nechodím ven.

Ani snad nedokážu spočítat, kolikrát denně slyším od maminky větu: "Měla bys jít taky někdy ven a nesedět pořád u počítače." Já se v té chvíli obvykle jen ušklíbnu a s odpovědí: "Co bych tam dělala..." maminku ignoruji a obracím se zpátky k počítači. V té chvíli mi to nevadí, ale teď zpětně je mi to líto. Jenže než abych šla ven, raději si po stodvacáté aktualizuji Facebook.


3) Nesportuji.

Co bych ztrácela čas sportem? Čumět do obrazovky je přece mnohem zábavnější! A hlavně pohodlněší!

4) Nevedu společenský život.

Ačkoliv by se tenhle bod dal označit za trochu sporný (komunikace přes internet...lidé na druhém konci světa...možnosti komunikace, o kterých se předchozím generacím ani nezdálo...bla bla bla), pravdou pro mě zůstává, že jakmile přijdu domů, veškerý společenský život pro mě ustává. Ano, je to z části i možná tím, že bydlím na vesnici daleko od města, kam chodím do školy a kde žije většina mých kamarádů. A možná s tím má i co dočinění i to, že jsem zatracený introvert. A ano, jsou lidé, se kterými bych se nebýt internetu (a především asi Facebooku) sotva znala, ačkoliv s nimi jsem zavřená skoro denně v jedné místnosti.

Jenže nebýt této možnosti - dělalo by mi takový problém sednout na kolo a do toho města si za přáteli dojet (a tím pádem i být venku - bod 2 - a sportovat - bod 3? Nemyslím si.


5) Sociální sítě.

Všichni asi víme, o čem je řeč: Facebook, Twitter, Instagram, Ask a tak dále... Všechno je to v podstatě jedno a totéž. Trávím u toho hodiny a nic z toho vlastně nemám. (Možná komplexy z toho, jak je můj život ubohý.) A přitom bych se klidně mohla obejít bez toho, abych každých pět minut všechny tyto sítě aktualizovala. Stejně se tam většinou neděje nic zajímavého.

6) Filmy, seriály a videa.

Trávím u nich hodiny. Hodiny trávím sezením a zíráním na pohybující se obrázky. Je v celku jedno, jak jsou kvalitní a zábavné. Je to prostě neskutečný žrout času.

7) Zanedbávám své povinnosti.

Asi ani nespočítám, kolikrát jsem rodičům tvrdila, že mám všechno do školy hotoho, abych mohla zůstat u počítače. A co víc, kolikrát jsem se na to prostě vykašlala? Ačkoliv, tady si nejsem jistá, jestli to má na svědomí počítač. Na školu jsem kašlala i předtím, než jsem k počítači získala řádný přístup.


8) Kreativita je fuč.

Kde jsou ty časy, kdy jsem vždycky před spaním pravidelně psala? Kde jsou ty časy, kdy jsem věděla, co psát? Ach, kde jsou ty časy, kdy mě pár provazů / papírů / kusů dřeva dokázalo na hodiny zabavit. Kde jsou ty časy, kdy jsem se dokázala zabavit i bez počítače? Kde jsou ty časy, kdy jsem nešílela, když mi nešla načíst internetová stránka?

Ano, správně. Pryč.

9) Žiji nezdravě.

Zanedbávám spánek, zdravé jídlo, pohyb a všechno možné. Proč? Protože jinak to ani nejde. Prostě nejde žít zdravě a zároveň sedět (někdy spíše ležet) celé dny u počítače. Je to - jak se to říká? - vzájemně neslučitelné?


10) Nebýt počítače a internetu, tenhle článek by byl už dávno na světě.

Ano, zní to trochu nesmyslně. Je to takový paradox, uznávám. Ale nechte mě vysvětlit, jak to myslím... Nápad na tento článek jsem dostala už, když jsem pro toto téma týdne hlasovala. Skoro dva týdne jsem si říkala, jak ten článek napíšu. Ale víte, proč ho píšu až v neděli večer? Správně. Protože jsem celé ty dva týdny zírala do obrazovky, neshopná něco začít dělat.
A to by bylo vše pro dnešní článek. Doufám že se vám líbil a doufám, že necháte i komentář. (Můžete v něm třeba rozebrat plusy a mínusy počítačů a internetu a nebo váš vztah k nim, jestli chcete.)

Obrázky jsou z http://weheartit.com.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 TH TH | Web | 25. října 2015 v 23:15

Super článek. Před půl rokem jsem na tom byl naprosto stejně jako ty. Ale řekl jsem si že tohohle života mám dost. Píšu o tom všem na svém blogu.

http://thsvet.blogspot.cz/

2 Lunar Aurora Lunar Aurora | Web | 25. října 2015 v 23:30

Moc pěkný článek. Myslím, že jsem se setkala se skoro každým bodem a některé u mě stále i platí! :)

3 lystice lystice | Web | 26. října 2015 v 7:47

ten clanek je strasna pravda! me se tykaji hlavne ty knizky, zanedbavani povinnosti, ziti nezdrave, radsi si zapnu net nez jdu ven. achjo, zkazena doba.

4 Mr.Markii Mr.Markii | Web | 26. října 2015 v 8:47

Úžasný článek a myslím si, že i já jsem tento případ. Prakticky dělám vše, co zde píšeš. Také jsem měl kreativního ducha. Ano, měl... Měl jsem ho, když jsem JEN a pouze neseděl u počítače a neustále se nedíval na Facebook, Twitter a já nevím, kde všude ještě. Na druhou stranu, znám i horší případy. Znám lidi, kteří u počítače sedí celý den a říkají, že je to naprosto normální. Je ještě dobré, že tyto důvody si ještě uvědomujeme a víme, co máme zlepšit. Chce to ale odvahu se postavit a říct si, že je čas se vším praštit.

5 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 26. října 2015 v 15:10

To je parádní článek, wuhaa! :-)

Musím přiznat, že jsem na tom dost podobně. Proto říkám, že dětská léta byla krásná. Lítala jsem venku, četla jsem si, sportovala jsem ...a od té doby, co mám počítač to jde se mnou od desíti k pěti. Ale na jednu stranu jsem ráda, že mám počítač. Dokážu se odtrhnout a jít ven nebo číst. Většina mého času na počítači je právě taková, že ji trávím na blogu, to je taková má droga :-D

Každopádně je pravda, že když sleduji filmy, tak u toho baštím vše, co se najde v ledničce :-D Ale zase musím říci, že třeba si pustím film a uklízím si pokoj, protože mě to takhle baví :-) Jinak bych ho neuklízela :-D

Musím říci, že tohle je dost dobrý nápad na článek :-)

6 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 26. října 2015 v 22:48

[1]: Děkuji mockrát za komentář, gratuluji k přemožení tohoto "počítačového problému" a hodně štěstí ve tvém blogování! :-)

[2]: [3]: Sobecky se těším z toho, že v tom nejsem sama. Děkuji vám moc za milé komentáře. Zlepšily mi náladu při brzkém ranním vztáváním. :D

7 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 26. října 2015 v 23:04

[4]: I tobě moc díky za komentář. Ano, chce to odvahu, jenže kde ji najít? Na internetu? A hlavu vzhůru - ten duch se určitě, potvora, jenom schovává někde pod postelí a nebo ve skříni! A já věřím, že jednou ho oba zase najdeme. :D

8 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 26. října 2015 v 23:09

[5]: Nevím, co je na mém článku tak užasného, ale v každém případě děkuji - za komentář a za kompliment. A souhlasím, dětství, které jsem já měla, bylo krásné, a nevím, jestli něco podobného zažijí i dnešní děti. :-)

Jestli je tvou drogou tvůj blog, jsi na tom - dle mého - docela dobře. :D Řekla bych, že alespoň děláš něco, co tě baví a naplňuje, co dává prostor tvé kreativitě a u čeho můžeš vidět i nějaké výsledky...

9 Tera | terasplace.blog.cz Tera | terasplace.blog.cz | Web | 3. listopadu 2015 v 19:16

Na střední jsem taky neměla moc v lásce ty vědy (fyzika, chemie apod.) a jazyky mi vždycky šly, tak sem ráda že mam pomaturitko anglinu a snad příští rok vyjde ta vysoká ! :)

10 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 3. listopadu 2015 v 20:59

[9]: Tak v tom případě držím palce. :-)

11 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 12:27

Ach jo, je mi čtyřicet a ve Tvém článku se vlastně taky vidím :-) Teda, sociální sítě mě nelákají, mám blog a jednu jedinou onlajnovku...
A stejně tu tvrdnu celý den.
Na čtení jsem tedy nezanevřela a papírové knížky potřebuji. A pak mám problém, protože mám jen jedny oči a jen jeden mozek a nemůžu najednou koukat do knížky i počítače :-)
Chodím s knížkou po bytě a když nemám co číst, beru i románky z edice Harlequin :-)
Jenže jsem máma, takže přeci jen musím občas vypnout počítač a odložit knížku. Musím nakoupit, uvařit, uklidit, vyprat, postarat se...
Moc hezký článek :-)

12 Bels Bels | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 12:43

Já v tom vidím obyčejnou prokrastinaci, která z větší či menší části ovládá naše životy. Jasně že je pohodlnější celé dny trávit u notebooku, než dělat cokoliv z toho, co jsi psala.
Popravdě se v tom taky trochu vidím, ale tak snažím se to ovládat. Knížky čtu také podstatně méně, než dřív. Ale tak každý, nebo téměř každý večer vypnu PC a ještě tak půl hodinky před spaním tomu čtení dám. Když cestuji vlakem nebo někde čekám, vždy u sebe mám čtečku knih a čtu.
Seriály si většinou taky pouštím hlavně před spaním, nebo při jídle, abych se u něj zabavila.
Filmy mě baví samy o sobě, je to můj koníček, takže na ty prostě koukám, když to jde, ale abych to nějak zužitkovala, rozhodla jsem se od nového roku koukat na ty s lepším hodnocením a raky o nich alespoň pár slov napsat na blogu. A to samé s přečtenými knihami.
Celé moje zírání do obrazovky se hodně točí kolem blogování, protože když už se nevrtám ve vlastním blogu, nebo nepíšu článek, hledám inspiraci jinde a čtu své oblíbence či úplně jiné blogy. Blogování je prostě hodně velký koníček, proto mu dávám dost času.
Instagram mám taky, ale to projedu nové příspěvky tak jednou dvakrát za den, vlastní fotku přidávám jen tu a tam, takže to mi moc času nežere. Facebook taky ne, zeď projedu taky tak jednou dvakrát za den, mnohdy ani to, protože FB používám hlavně jen ke komunikaci a to tam mluvím dohromady tak s pěti lidmi snad, mnohdy jen s jedním dvěma za celý den. :D
Ale trochu tě nechápu. Já s těmi lidmi komunikuji přes FB, protože moji nejbližší prostě nebydlí zrovna blízko, spíš mnoho desítek kilometrů daleko a tak se vídáme velmi málo. A v blízkosti nikoho nemám, takže není s kým jít třeba na procházku nebo na kafe. Ty tu možnost máš, podle všeho město, kde máš kamarády, není až tak daleko, když tam dojedeš na kole. navíc tam chodíš do školy, takže není nic složitějšího, než tam prostě po škole ještě pár hodin zůstat. Takže i když jsi introvert, není pro tebe tak těžké nějaký společenský život žít začít. Je to jen na tobě. :)

13 Jokí Jokí | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 12:54

Bohužel, se v tom také docela poznávám. Knížky naštěstí čtu, ale jinak... můj společenský život je na bodě mrazu. Jen sedím doma, čučím do počítače a nic nedělám. Strašně mě to štve, dělá to ze mě nudného člověka, ale stále s tím nic nedělám. Je to začarovaný kruh :)

14 Lesní tráva Lesní tráva | Web | 23. listopadu 2015 v 13:09

Chápu tě, jsem na tom docela podobně, ale pořád nejspíše lépe. Mojí nevýhodou je, že moje druhá polovička je tak trochu v jiné zemi, takže spolu neustále skypujeme ;) Přitom ale stále hodně čtu (frekvence minimálně 5 knih za měsíc a z toho všechny papírové), chodím ven na procházky, nicméně teda ten sociální kontakt je velmi nízký :-D Fakt je, že mám problém se seriály - teď jsem spočítala, že ještě není ani konec měsíce a už jsem sjela přes 4 série TBBT, tzn. přes 90 dílů, tzn. přes 30 hodin čistého času u toho!!! Proto jsem si také stáhla aplikaci ''RescueTime'', která po mi po každém týdnu na mail pošle souhrn veškerých aktivit na noťasu a moji produktivitu. Také mám každý týden pinec a doma každý den trošku cvičím, minimálně aspoň dřepy na zadek a stehna :-D Podle mě pokud začneš dělat alespoň malé kroky k tomu, aby ses hnula od pc, tak se postupně vypracuješ. Chce to ale chtít ;))

15 Termitka Termitka | Web | 23. listopadu 2015 v 13:30

Vždy, když se jdu kouknout na portál blog.cz, vidím tam tyhle vybrané články. A ty titulky mi fakt zaráží! Jako titulek: Internet mi zničil život...
No jako pardon, ale zní to dost "tragicky". A po přečtení tohoto článku mohu říci, že tento článek opravdu tragický nebyl. Pobavil mne a poučil mne. Nicméně bych řekla, že to blog.cz až moc s těmi titulkami přehání.

16 Luna-Dark Luna-Dark | Web | 23. listopadu 2015 v 13:41

V nekterych bodech se vidim i ja :-D  :-D

17 babirusa babirusa | Web | 23. listopadu 2015 v 14:02

Výborně napsané - ve všech směrech - styl, téma, pravdivost - prostě všechno :) naprosto souhlasím a jen tak dál ;-)

18 Marie Marie | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 14:08

Dobrý, jen mám dojem že za to ten počítač a internet nemůže..... ;-)

19 Xerodoth Sigmius Xerodoth Sigmius | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 15:04

Možná tě to překvapí... ale víš, že chození ven, čtení knížek, sledování seriálů a sociální život se dají klidně (ještě s prací) spojit, aby to fungovalo? Pokud nejsi naprostý introvert, kterému vyhovuje pouze ten internetový život. Jsem na netu skoro furt, pokud nejsem v práci, do toho se občas vidím s lidmi, vysedávám v kavárnách, díky dlouhé době v mhd nebo prostě jenom venku dokážu přečíst docela slušný množství textu... a být při tom na internetu. Myslím, že pokud chceš, zvládneš všechno najednou.

20 Elis Elis | Web | 23. listopadu 2015 v 15:06

Vesměs je to opravdu všechno pravda, všichni to víme, ale tak proč pro to něco neděláme? Mně když dva dny nešel internet, můj pokojíček byl uklizený a srovnaný do detailů, přečetla jsem dvě knížky a napsala v poklidu seminárku, jenže jakmile ho nahodili, jela jsem zase v tom svém.

21 Heaven Heaven | Web | 23. listopadu 2015 v 15:09

Super článe. Tady platí: dobrý sluha, ale zlá pán. Trávím celkově na internetu (ne však tolik u stolního počítače, na to nemám až tolik času) hodně času, ale ne až tolik, dokážu se od toho odtrhnout. Pokud se mi naskytne příležitost jít ven s kamarády, raději jdu ven než abych seděla u počítače, protože je hrozně smutný, když člověk v životě nic neprožije. Chce to jen trochu pevné vůle a odhodlání něco změnit :-)

22 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 23. listopadu 2015 v 15:24

Musím bohužel souhlasit ://. Nicméně jsem jsem bod 3 krásně vyřešila. Spojila jsem počítač + pohyb do jednoho. objednala jsem si taneční podložku. Na počítači mi běží šipky a já mohu do hudby tancovat :)). Nezdá se to, ale fakt je to docela záhul, obzvlášť, když se tomu trochu věnuješ a hlavně u toho vydržíš hodiny, protože je to fakt zábava :))).

23 Renyu Renyu | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 15:43

Interet sám o sobě problém není. Problém je, když člověk dopadne takhle.
Dovolím si říct - ano, čumím do počítače, a čumím tam furt, ale pořád si najdu čas na čtení, pořád si najdu čas na patlání svých obrázků, chození ven s kamarády, cvičení, spaní, školu..takže ono to jde.

24 Kim Lula Kim Lula | Web | 23. listopadu 2015 v 15:47

Pořád si říkám, jak mi internet zničil život, ale jak tak čtu tento článek, uvědomuji si, že to tak vlastně není, přestože se vidím skoro v každém bodě. Více méně, no.

1, Že bych nečetla knížky, se říct nedá, zrovna včera jsem měla jednu v ruce a chybí mi posledních asi šest stran na dočtení. Přestože opravdu trávím u počítače celé dny, jsem schopna ho mít prostě zapnutý, kdyby někdo něco potřeboval, mám puštěnou třeba hudbu a přitom čtu knížku. Takže si myslím, že tyto dvě věci jdou skloubit vcelku jednoduše. Jinak čtu v tramvaji, ve vlaku, ve vaně...

2, Tak tady se vidím úplně, od matky slýchám stejnou větu a to velmi často. Moc si z toho nedělám, vzhledem k tomu, že chodím z univerzity domů v sedm večer tak vyčerpaná, že jsem ráda, že sedím. A potom o víkendu mě jen těžko někdo dostane ven, pokud to není nezbytně nutné :D

3,...já nesportovala nikdy, jelikož jsem absolutní antitalent na cokoli, občas si teda zaběhám na stroji, občas se přinutím k nějakému tomu cvičení, v létě poté večerní procházky tak na 8 kilometrů, ale to je všechno. Sezení u počítače je holt pohodlnější :D

4, Společenský život, hmm. No, když se nad tím tak zamyslím, tak vesměs díky internetu je můj společenský život bohatší, haha, vesměs mí nejlepší přátelé jsou lidé, které jsem potkala na netu a teď se spolu setkáváme víceméně pravidelně (což vlastně znamená, že ven chodím, i když ne tak často, jak by asi okolí očekávalo...)

5, sociální sítě - tak tady jsem úplný opak, FB zapnu, jen když potřebuju vyřešit něco na univerzitu, ask mám jen kvůli lidem, co se bojí zeptat přímo, a to ostatní nevedu :D Na druhou stranu jsem věčně zalezená na skype, ale tam mám tak 10 lidí, což je akorát.

6, tento bod je zlo. Teen wolf jsem viděla už 6 krát, u anime jsem schopna shlédnout 20 dílů denně (člověk by neřekl, jak rychle se může dostat na 670. epizodu...), a o videích ani nemluvím, jak jednou zapnu youtube, je to v prdeli...

7, ...tak toto není vina počítače ani internetu, toto je čirá prokrastinace, byla tu vždycky a vždycky tu bude, a je jedno, či máš nebo nemáš internet :D Já byla schopna skládat 4 hodiny origami, jen abych se nemusela učit...

8, Já tady naopak právě začala psát až poté, co nám byl pořízen počítač (a později i internet), je to tak 6 let a od té doby se tak 90% dnů neobešlo bez  psaní. Píšu desítky povídek a kreativita mě zatím neopustila, což mi doufám zůstane ještě dlouho :D

9, Tady se taky až tak moc nevidím, jelikož si hlídám, abych měla svých 8 hodin spánku, vyjma zkouškového období, kdy jsem ráda, že vůbec spím :D Jídlo si taky hlídám, pitný režim též dodržuji... to myslím taky není vina internetu, spíš záleží na jedinci.

10, - opět odkazuji na prokrastinaci :D

Myslím, že více nemám co dodat :D Vesměs jsem se našla z části ve všem, akorát se na to asi koukám z jiného úhlu pohledu, nebo tak něco :D

25 Liesel Liesel | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 15:48

Dobře napsaný článek. Některé body sedí i na mě.
Čtu hodně (internetových povídek i normálních knih), docela se i hýbu, sociální sítě mě nezajímají a jsem kreativní, snažím se žít alespoň trochu zdravě... i tak ale vydržím hodiny koukat na počítačovou obrazovku :-).

26 Kiara Kiara | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 16:00

Já bych to asi neviděla tak černě. On přece jen počítač má spoustu výhod, obzvlášť pro introvertního a stydlivého člověka jako já. Například mě to víc nutí psát, dělám nějakou grafiku, jako jsou i plakáty na různé akce, nebo třeba překládám mangy a tím si zlepšuji angličtinu. Nemluvě o zlepšení nálady při koukání vtipných videí. Všechno má své pro a proti, samozřejmě se nic nemá přehánět :)

27 Sigmund Werther Sigmund Werther | 23. listopadu 2015 v 16:28

Něco na tom je. Já na tom naštěstí nejsem nijak zle, profil na žádné sociální síti nemám a na počítači v podstatě akorát píšu blog a řeším věci ohledně studia, ale znám dost lidí, kteří podle mého názoru mají problém. Hlavně bych to viděl asi na ty sociální sítě, ty se mi jeví jako největší žrout času. Dost vražedný je také neodbytný pocit, že člověk musí být pořád dostupný, že se určitě něco děje atd.

28 Tevuori Tevuori | Web | 23. listopadu 2015 v 17:01

Na to je jednoduché řešení. Zaklapnout notebook, protřít oči a žít. :-P Chce to jen chtít a mít vůli se odnaučit zažitý stereotyp.

Ale i na počítači se dá dělat spousta užitečného. Počítač se nutně nerovná mrhání času. ;-)  Pro mě je to třeba hlavní zdroj materiálů a nástroj ke studiu, neumím si to bez něj představit.

Pokud se počítače nemůžeš vzdát, ale vadí ti neproduktivita, najdi si nějaké zajímavé aktivity, které tě donutí být spíš aktivní nebo pasivní. Co takhle programování? Grafika?
Nebo si můžeš přes spoustu portálů dopisovat s lidmi ze zahraničí... Je toho spousta. Stačí jen chtít. ;-)

29 Jana Jana | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 17:20

Mno nevím, já sama na sobě pozorovala, že u něj moc jsem a teď když nedělám do školy online věci nebo nepíšu seminárku či nebloguji, PC leží vedle mne vypnutý ...

30 Kiwi Kiwi | Web | 23. listopadu 2015 v 17:32

Bohužel jsem na tom úplně stejně, a i výsledky ankety jsou dost smutné. Nemám k tou co dodat, snad jen, že možná jednou na pouhý den vypadne po světě internet, a na pouhý den budeme všichni opravdu šťastní.

31 Smile Smile | Web | 23. listopadu 2015 v 17:53

Tak takhle na tom ještě nejsem. Na počítači nejsem denně, ale když na něm jsem, snažím se toho udělat co nejvíc. Ať už něco do školy, na blog, nebo najít věci, které chci koupit k vánocům a nevím kde, tak se podívám na net a zjistím, v jakých prodejnách to mají. A nebo rezervuju místa do autobusu/vlaku díky tomu, že pořád cestuju.
Knih se nikdy nevzdám, čtu co nejvíc to jde, aspoň před spaním. A můžu říct, že je to mnohem lepší, než číst knihu v mobilu/tabletu, nebo furt koukat do počítače.
Venku je toho spousta co dělat, a vlastně proti všem bodům bych mohla něco namítnout, ale zároveň s tebou souhlasím. Jen mě mrzí, že tak jako ty to má většina lidí, i mě to docela zaráží. Já na noťasu tolik času netrávím a jsem za to ráda. :) A myslím si, že ty na něm taky nemusíš být tolik, jestli vážně nechceš a pak tě to mrzí.

32 Chloe Chloe | Web | 23. listopadu 2015 v 17:55

Hodně zajímavý článek. Nemyslím, že jsem na tom přímo takhle, ano, když jsem vyčerpaná nebo prostě nemám náladu cokoli dělat tak čumím do počítače a není to zrovna dvakrát užitečné. Na druhou stranu, internet využívám i pozitivně - k učení, na blog a podobně, a taky hlavně dělám i jiné věci.
Ale stejně... některé body mi trochu připomínají mě samotnou, nebo spíš mě,  když mám trochu depku. Takže díky, že jsi mě tímto článkem tak nějak varovala a otevřela oči. :)

33 Wan / weeny-world.blog.cz Wan / weeny-world.blog.cz | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 18:14

Tak tohle je velice výstižný článek, opravdu se v něm vidím..Je to celkem smutné. Někdy si říkám, že bych třeba zašla ven s kamarádkami, ale proč? Přece si s nimi můžu psát přes Facebook že? Takže asi nějak tak .. Každé prázdniny si říkám, že už to tak nebude, budu chodit ven, více sportovat a tak, ale je to pořád stejné - celé dny strávené před počítačem.. Moc nevím, jak to mám zakončit a napadá mě jenom jedno ..
A bude hůř lidi, bude hůř ..

34 Olja:) Olja:) | Web | 23. listopadu 2015 v 18:22

Jako teď to vyzní fakt blbě a hnusně,když to napíšu,ale já prostě musím. :D Bohužel,ale je mi tě vážně upřímně líto. Myslím,že by jsi z toho ale němal vinit počítač a internet,protože ten máme k dispozici skoro všichni(no prostě většina z nás) a myslím si,že rozhodně víc než polovina lidí na tom rozhodně není jako ty.
K bodu jedna .. neznám nic lepšího než držet v ruce normální papírovou knížku (klidně z knihovny,která byla ohmataná stovkou lidí) a cítit vůni těch papírových stránek. Absolutně nechápu lidi,kteří umějí číst věci na compu a na čtečkách,protože moje oči přímo pláčou,když musí číst nějaký delší text na obrazovce. Jsem vcelku ráda,že o velkou přestávku vidím u nás na škole spoustu dětí sedět někde s normální knížkou,protože je přesně tady krásně vidět,že většina z nich nedopadly jako ty.
2) Já už taky nechodím ven. Ale víš proč? Protože na to spíš v maturitním ročníku nemám čas,než že bych si někdy řekla,že budu radši sedět doma u compu. Doma u počítače nikdy nic nezažiju a i  kdybych na tom byla až příliš zoufale,tak bych ti řekla,že chodím ven,abych něco zažila a mohla o tom třeba napsat na svém blogu. Což díkybože nechodím ven jenom kvůli tomuhle. Ale zážitky které zažiješ s přáteli někde "venku" jsou asi tak tisíckrát lepší než nějaká vtipná zpráva,kterou ti někdo pošle na fb.
3) Nesportuje spoustu lidí,ale opravdu poprvé slyším,že to někdo hází na internet :D pokud seš líná (což nevím,jestli seš,jenom předpokládám),nesváděj to na internet. Sport je naprosto skvělá zábava :)
4) Další bod u kterého tě vážně lituji. Na internetu strávím denně opravdu spoustu času,ale pokud mi někdo navrhne,jestli nechci jít třeba večer do hospody,radši vypnu debilní fcb a jdu do té hospody,kde si užiju nějakou srandu. A i tak .. i kdybych do tý hospody měla jít jenom proto,že pak budu moct dát fotku na nějakou sociální síť .. stálo by to za to:D
7) Nevím v jakém ročníku jsi,ale to je fuk .. taky jsem dřív na půlku věcí kašlala,ale ono ti to dojde až ti bude tzv. "hořet za prdelí" a bude tě čekat maturita,zkoušky na vš a prostě něco,co už bude rozhodovat o tvé budoucnosti .. na to už se jen tak nevykašleš :)
9) Nechápu proč by ses nemohla "zdravě" stravovat,i když celý den jenom čumíš do počítače .. je snad někde daný,že se u toho musíš ládovat tunou sladkostí nebo brambůrkama nebo čím se u toho láduješ? :D nemyslím si.
Jo teď mě za tohle asi všichni totálně vyhejtí,ale ve mě jsi tímhle článkem vyvolala takovou bouří emocí,že jsem to prostě musela vyjádřit. Peace. :D

35 Muzzes Muzzes | Web | 23. listopadu 2015 v 18:53

Totálně souhlasím. U počítače jsem furt, ven chodím jenom občas s jednou kamarádkou ze třídy, jinak furt počítač, mobil, televize. Štve mě to, ale vážně, nejde to jinak, závislost, nemůžu se toho zbavit. No, brzo z toho počítače oslepnu a to bude, patří mi to. x_x

PS: Skvělý článek. ^-^

36 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 18:54

Věřim tomu, že někdo takhle opravdu žije. Pro mě je to příšerná představa. Já internet neberu jako zlo, ale umim ho jenom využívat pro svoje potřeby. Nedovedu si představit, že bych nedělala nic jinýho...
Fakt bych nechtěla žít stejnej život, jako ty.

37 Silwiniel Silwiniel | Web | 23. listopadu 2015 v 19:12

To je fakt smutný článek. Uvědomuju si, že i já čtu méně, protože často se zaseknu u počítače, nicméně čtu pořád. A ven chodím, cvičím občas, i když ne tolik, jak bych chtěla...vlastně si myslím, že jsem na tom celkem dobře, ale určitě bych mohla trávit u pc ještě míň času.

38 Scrat Scrat | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 19:26

Chápu tě, ale všechno bych na počítač nesváděla. Já jsem sice taky celkem navěšená na svůj mobil s internetem i na notebook a i když se občas zaseknu u nějaké sociální sítě, času, který na počítači strávím, většinou nelituju. Pravidelně chodím běhat, čtu (i když, pravda, ne tak často jako dřív), jsem kreativní (momentálně na notebooku pracuju na své novele). Je fakt, že sociální život nemám, ale to jsem neměla ani před tím, než jsem dostala počítač :D Prostě - nechci tě hejtovat, ale mohla bys mnoho z toho ovlivnit, omezovat si čas na počítači, třeba se na týden odpojit od facebooku (a zjistit jak moc by ti v té době chyběl) a tak.

39 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 19:37

Bohužel je to pravda... S tou kreativitou sice nesouhlasím, protože já třeba často píšu na počítači (ale i na papír, střídám to) :) Jinak však máme velmi podobné názory.

40 May May | Web | 23. listopadu 2015 v 19:44

Smutný.

41 hedd hedd | Web | 23. listopadu 2015 v 20:08

Jak pravdivé... bohužel. Ale je třeba si to uvědomit a samotné uvědomění si je vykročení správným směrem. :-)

42 May May | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 20:09

Jsem na tom stejně. Možná ne do každého puntíku, do každého bodu. Ale už si taky nedokážu představit večer bez zapnutí kompu. Kouzlo tohoto jakéhosi přístroje mě pohltilo s celou svou parádou.. :-|

43 Grumpy Grumpy | Web | 23. listopadu 2015 v 20:22

Jestli je článek pravdivý, tak je to solidní závislost. A závislost na internetu, jako každá jiná, by se měla léčit.

44 Ea Ea | 23. listopadu 2015 v 20:34

je to blbý ale nevěš hlavu a začni se změnou :) třeba psycholog ti může pomoct ;)

45 Lucka Lucka | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 20:37

Já nevím, nemyslím si, že by to v mém případě bylo tak extrémní. :-) Možná se tomu jen nesmíš tolik poddávat a jednou za čas vyjít ven. :-)

46 Hater Hater | 23. listopadu 2015 v 21:18

Všechno zde svadíš madam na to, že to nejde a přitom si to vše děláš sama. Sedíš neustále na prdeli, zanedbáváš jak jsi již psala pohyb, povinnosti a žereš kvanta Bohemia "čipsů" a bůhví čeho dalšího, tedy, alespoň tak to vyznělo.
Nechápu lidi co říkájí: "Já nemůžu." A přitom si za to můžou sami. Ty se nehýbeš, ty žereš jako prase, ty nesportuješ a ty sedíš neustále za počítačem, je to jen tvoje závislost a nic jiného. Můžeš si za to sama.

47 Tucka Tucka | E-mail | Web | 23. listopadu 2015 v 21:22

Též jsem schopná prosedět u FB hodinu a každou chvíli jen aktualizovat - nic jiného nedělat :-(

48 Nami Nami | Web | 23. listopadu 2015 v 22:19

Až na to, že za to nemůže net ale ty.

49 xxx xxx | Web | 24. listopadu 2015 v 9:00

Toto je tak pravdivý článok ale naozaj ma to neprekvapuje, splňujem takmer ak nie teda všetky spomínané body a rada by som s tým konečne začala aj niečo robiť ale ako sa hovorí, ľahko sa povie ale ťažko koná a stejne sa na to nakoniec vykašlem a závislačím ...dobrý článok, pekne si to vystihla

50 snizkova-koule snizkova-koule | E-mail | Web | 24. listopadu 2015 v 11:48

Myslím, že se v tom vidí spoustu lidí. Já taky taková byla. Ale knížky čtu dodnes, ikdyž né v tak hojném počtu. Po té, co jsem si pořídila psa jsou pro mě procházky na denním pořádku a já si aspoň provětrám hlavu a uspořádám myšlenky. Občas i zasportuju :D Ono to chce jenom chtít svůj stereotyp trochu změnit a nový pokrok v životě je na světě. :)

51 R. R. | Web | 24. listopadu 2015 v 12:07

vlastně nevím, čím jsem starší, tím míň času u počítače trávím, to mi spíš dělá problém mobil... jinak notebook vytáhnu jen když chci něco napsat na blog/vyhledat/kouknout na seriál/udělat něco do školy. že necvičím apod. je spíš otázka lenosti, než závislosti na počítači :D

52 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 24. listopadu 2015 v 12:18

[34]: Já s tvým komentářem velice souhlasím, protože máš ve všem pravdu a protože si vlastně napsala všechno, co jsem chtěla říct já, tak už se s tím nebudu vypisovat znovu. :D

Jen chci autorka říct, aby si naopak hodně rychle srovnala priority a také se zamyslela nad tím, jestli tohle je ten super život, který chce opravdu žít a jednou na něj vzpomínat. Protože jsem jednu dobu byla to samé jako ty, tak tě na jednu stranu chápu a na druhou stranu je mi tě hrozně moc líto. Protože sama teď vidím, že vypnout počítač a jít ven se bavit, bylo pro mě tenkrát opravdu těžké, ale dneska jsem za to šťastná.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama