Prosinec 2015

Pár blogerských nešvarů, co mě vytáčí doběla

27. prosince 2015 v 23:01 | Julie Gyselová |  O blogu

Ujasněme si pro začátek pár věcí: Nejsem žádný expert, co se týče blogování. Nejsem ani žádný super bloger. Pořád jsem se nenaučila psát pravidelně. A ačkoliv můj blog už oslavil první rok své existence, stále se cítím jako nováček.

Jsem na Facebooku v pár skupinách pro blogery a blogerky (přiznám, že ale hlavně proto, abych tam mohla sdílet ty svoje bláboly, protože jinak by je asi nečetl vůbec nikdo) a občas otevřu nějaký odkaz na článek. A občas se nestačím divit. Teď nejde o obsah (to by byla kapitola sama pro sebe), ale o ty maličkosti kolem.

A dneska mi to nedalo (dalo by se říct, že můj pohár trpělivost právě přetekl) a já se rozhodla se k pár takovým bodům vyjádřit. (Ale pozor: jsou to především věci, které štvou mě samotnou. Vy to samozřejmě můžete cítit úplně jinak.)

Jak mi článek na titulce převrátil život naruby

1. prosince 2015 v 20:58 | Julie Gyselová |  Další

Začalo to mezi 19. a 25. říjnem. Tehdy bylo tématem týdne 10 důvodů proč... a mně se v hlavě začal rodit nápad na článek, který jsem později toho týdne (ve skutečnosti až na poslední chvíli) napsala. A zveřejnila samozřejmě. Ten článek se jmenoval 10 důvodů, proč mi počítač a internet zničily život. (Ehm, hodlám pracovat s tím, že jste ho všichni četli, takže pokud nevíte, co v něm je, radši to ihned napravte. Pro vaše nezmatené dobro.)

Uběhl skoro měsíc. U článku viselo deset komentářů, z nichž čtyři byly moje. Přesto jsem ten článek považovala za jeden z nejúspěšnějších, co jsem kdy napsala. Byla jsem šťastná. Psaní na blog(y) mě zase začalo bavit. Inspirace se na mě věšela všude, kam jsem jen vkročila...

Pak se můj článek objevil na titulní stránce blog.cz a všechno šlo do háje.