Pár blogerských nešvarů, co mě vytáčí doběla

27. prosince 2015 v 23:01 | Julie Gyselová |  O blogu

Ujasněme si pro začátek pár věcí: Nejsem žádný expert, co se týče blogování. Nejsem ani žádný super bloger. Pořád jsem se nenaučila psát pravidelně. A ačkoliv můj blog už oslavil první rok své existence, stále se cítím jako nováček.

Jsem na Facebooku v pár skupinách pro blogery a blogerky (přiznám, že ale hlavně proto, abych tam mohla sdílet ty svoje bláboly, protože jinak by je asi nečetl vůbec nikdo) a občas otevřu nějaký odkaz na článek. A občas se nestačím divit. Teď nejde o obsah (to by byla kapitola sama pro sebe), ale o ty maličkosti kolem.

A dneska mi to nedalo (dalo by se říct, že můj pohár trpělivost právě přetekl) a já se rozhodla se k pár takovým bodům vyjádřit. (Ale pozor: jsou to především věci, které štvou mě samotnou. Vy to samozřejmě můžete cítit úplně jinak.)

Příliš malé písmo

První problém. Rozkliknu článek a zjistím, že písmo je tak malé, že se to nedá přečíst. Ubohý čtenář pak musí zvětšovat celou stránku jak blbec. (Pak se nedivte že je třeba nikdo nečte.) Optimální velikost je podle mě 12 px, ale jak můžete vidět, s větší to jde taky (já mám např. velikost 18).

Písmo nepodporuje českou abecedu

S tímhle se setkávám docela často. Naštěstí už ne tolik v samotných článcích, ale "jen" v nadpisech, názvech rubrik, popiscích, ... A pak to vypadá nějak takhle:


A to přece nikdo nechce, že? Takže vás prosím, dejte si tu práci a najděte kompromis mezi fonty, které možná nevypadají tak úžasně, ale alespoň umí česky.

Zarovnání textu na střed

Aby toho nebylo málo, mám tu o písmu ještě jednu věc. A to je zarovnání na střed. Já osobně jsem a asi vždy budu zastáncem zarovnání do bloku, ale když je text zarovnaný vlevo, snesu to také. Ne tolik zarovnání na střed. Když jsem na notebooku, ještě to docela snesu, ale jakmile přejdu k mobilu, nastává problém. Zarovnání do bloku a nebo vlevo umí srovnat tak, aby se to dalo číst. Na rozdíl od již zmíněného zarovnání na střed. A já pak musím jako blbec posouvat sem a tam (pokud se na to samozřejmě nevykašlu).

Menu

Řeknu to jednoduše: Menu je prostě nutnost. Minimálně slouží k tomu, abyste tam měli třeba nějaké informace o sobě a rozdělení článků do rubrik (kategorií). Blog.cz, Blogger i Wordpress pak samozřejmě nabízí i spoustu dalších opičáren, které by se vám možná mohly líbit.

Ale na druhou stranu, nepřežeňte to! Nedávno jsem četla úplně nádhernou větu. V překladu říká, že "Obsah by měl být vaší superstar, ne vaše menu." Tak na to myslete.

Mračno tagů

A pro velký úspěch ještě jednou o menu. Občas se na blozích setkávám s výmyslem jako je tento (naštěstí to jde jenom na Blogeru):

(Uměle vytvořený příklad.)


Na první pohled to vypadá jako shluk náhodných slovíček bez jakékoli souvislosti, kdy každé je jinak velké. je to nějaký špatný pokud o vtip? Ale ne, pomocí toho se máte jenom orientovat na celém blogu... Prostě a jednoduše: nedělejte to, nevypadá to dobře a nedá se v tom orientovat, používejte rubriky místo toho a všichni budou spokojení.

Vyskakovací "reklamy"

Nevím, jestli jste se s tím už někdy setkali a nebo jestli jste dokonce jeden z těch hříšníků, co to na svém blogu mají, ale snad budete všichni rozumět tomu, co se vám tady budu snažit popsat. Znáte to, přijdete na blog a chcete si přečíst nějaký článek. Ale místo toho, abyste viděli normálně text článku a mohli začít číst, vyskočí na vás okénko se žádostí podobné těmto:

"Sleduj můj blog i na Facebooku!"

"Přihlaš se k odběru mých článků!"


Poznáváte to? A znáte i to, jak pak zoufale hledáte křížek a nebo to kouzelné slovíčko "Zavřít"? Tak víte, co mě na tom tak štve.

A jedna užitečná věc pro ty, co takovou věcičku na blogu mají: Zkuste najít nějaký způsob, jak zařídit, aby se tohle okénko neukázalo jen, co čtenář rozklikne váš blog, ale třeba až se dostane do půlky a nebo do tří čtvrtin vašeho článku. Protože nikdo, kdo racionálně přemýšlí, se nezaregistruje k odběru blogu, který sotva otevřel...

Pravopisné chyby

Překlepy, hrubky, pravopisné a stylistické chyby... Má věčná noční můra a nejlepší přítel v jednom (to protože mě bude strašit až do smrti). Prosím vás na kolenou, když si nejste jisti, použijte nějaký slovník, příručku a nebo prostě Google (věřte mi, už i jen prosté zadaní slova do něj vám může pomoci se chyby vyvarovat). A před tím, než článek zveřejníte, zkopírujte ho třeba do Wordu, který vám vyhledá překlepy, a několikrát si ho přečtěte!!

A ještě jedna věc. Když už vás někdo v komentářích upozorní na chybu, nezačněte hned vyvádět, ale mějte tu slušnost se zastydět, tomu člověku poděkovat a chybu okamžitě opravit.

Názvy článku v angličtině

Poslední a nejhorší nakonec. Je 27. prosince a blogy se hemží články s názvem "What I got for Christmas" (tedy, když to autor nějak nezmatlá). Ale to není žádná výjimka. Mezi blogery a blogerkami se to rozmohlo neskutečným způsobem. Psát názvy článků v angličtině, přestože celý zbytek blogu je v češtině, koho to kdy napadlo?

Něco vám řeknu a budu naprosto upřímná: Není to pěkné. Není to cool. Je to matoucí. A pokud nemáte v angličtině celý blog, je to naprosto k ničemu.

Slyšeli jste někdo o SEO (Search Engine Optimization) v překladu Optimalizace pro vyhledávače? Mezi světovými blogery je to docela velké téma a jednoduše jde o to, jak si váš blog (nebo vaše webová stránka, článek, ...) vede ve vyhledávačích. A co myslíte, koho vám budou vyhledávač posílat na blog spíš? Čecha, který vašemu článku bude rozumět, a nebo angličana, který zase rychle uteče, protože kromě nadpisu neporozumí ani slovíčku?

Nebo snad myslíte, že někoho bude zajímat, že vám to zní v angličtině líp? Prosím vás...


---

A to je pro dnešek všechno. Ať už je váš postoj k výše zmíněným bodům jakýkoliv, budu ráda, když se k mému článku vyjádříte v komentářích. A třeba brzy na viděnou...
 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Patrik Patrik | Web | 27. prosince 2015 v 23:20 | Reagovat

Souhlas a souhlas (ale o to ti asi nejde =D)... Zarovnání na střed je prostě děs. Možná bych přidal bod "Mišmaš nadevše", kdy se autor rozhodne pro tolik barev, tolik obrázků a tolik různých fontů, že je to prostě děs a nečitelný =D =D

... každopádně taky mám na blogu svý nešvary, a to hlavně v tom, že jsem aktivní akroát jednou za Uherskej rok =D

2 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 23:26 | Reagovat

[1]: Děkuji a děkuji. :D Mišmaš nadevše by patřil do problematiky designu, ve které jsem se moc šťourat nechtěla (vystačilo by to totiž na samostatný článek)... Jinak já na tom s aktivitou taky nejsem úplně ukázkově (vzhledem k tomu, že si píšu kdy se mi zachce). :D

3 Sabča Sabča | Web | 27. prosince 2015 v 23:27 | Reagovat

S tímto článkem naprosto souhlasím.
Úplně s každým odstavcem. :)
Mám blogger a ty štítky jsou něco otřesného, určitě bych to dávat nemohla, styděla bych se za to :D
Jediné, co bych ještě trochu překousla jsou ty pravopisné chyby, přece jen, každý občas udělá chybu, ale čárky, mě/mně a správné koncovky by měly být základ..to je pravda.
Pro mě byl děs, když jsem narazila na nějaký blog, který byl bez diakritiky a měl příliš kombinované písmo. To se opravdu nedalo číst a tak jsem to zavřela ať už by byl článek jakýkoliv.

4 Sue Diamond Sue Diamond | E-mail | Web | 27. prosince 2015 v 23:32 | Reagovat

Bože dobrý, tak som sa bála aby to nebol ďalší článok o tom, že niekomu zas na blogoch vadí hudba a padajúce trblietky - to sa totižto objavuje skutočne v každom jednom článku s témou "čo mi na blogoch vadí". Ach, som taká šťastná, že som konečne narazila na niečo nové, niečo skutočne prínosné a niečo, s čím sa môžem do poslednej bodky stotožniť. Už pri kritike malého písma som pomyslela na to, že hoci problémy s očami nemám, predsalen sa lepšie číta väčšie písmo a mne osobne pri dlhších článkoch vadí už aj tá dvanástka. Ľudia akosi nemyslia na to, že čím menšie písmo, tým viac namáhané oči, čo vedie k rýchlemu úteku z blogu, pretože človek viac ako dva články nezvládne. Ďalšia vec sú vyskakovacie pozvánky na facebook. Presne ako píšeš - som na blogu tri sekundy, neviem ešte či ho chcem lajknúť a navyše blogy zo zásady lajkujem z vlastnej fanpage, aby som súkromný profil nemiešala s blogosférou a nemala zaspamovanú celú nástenku novými príspevkami blogerok. Okrem toho mi vadí, že si to nikto  nenastaví tak, aby mi to vyskočilo len raz a nie pri každej návšteve daného blogu. Proste keď som na blogu už 25.-krát a stále som nedala like na fanpage, tak ho celkom určite nedám ani pri 26. návšteve.. Neviem či si to tí ľudia neuvedomujú alebo čo. No a dotretice čo si mi vzala priamo z jazyka sú nadpisy v angličtine. Iste, nebudem sa teraz tváriť, že ja žiadne nemám. Ale je to vždy pri príspevkoch s kolážami, ktoré tvorím na Polyvore.com a kde všetci hovoria anglicky a predsa nebudem v článku premenovávať niečo, čo má vlastné meno. Ale skutočne nerozumiem tejto logike akože pichnúť anglický nadpis a zvyšok blogu mať v češtine / slovenčine. Ja chápem, že to má pritiahnuť pozornosť zahraničných čitateľov, ale stejne je to na figu lebo článku nerozumejú ani prd a tak si maximálne pozrú obrázky, ktoré má stejnak veľa blogov len stiahnutých z tumblr.. Ach, zase som sa rozkecala ako blázen, ale tento článok mi padol vhod. Presne tieto veci som chcela spísať do môjho pripravovaného článku, hold si ma predbehla, nevadí.. Máš u mňa veľký palec hore za tento príspevok.. :-)

5 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 0:15 | Reagovat

[3]: Na blog, který popisuješ, bych nechtěla narazit, opravdu ne. Uznávám, že nikdo nemůže být neomylný, ale je velký rozdíl mezi náhodně chybějící čárkou a prostou ignorancí pravidel.

Když občas chybí čárka, chápu to, není lehké se to naučit a chce to cvičit, chtít a vydržet. Ale zrovna třeba mě/mně není tak těžké (a ten, kdo ví, že s tím má problémy - já jsem je měla celé roky - si na to přeci může dávat pozor a pokaždé si to zkontrolovat). Děkuji za komentář!

[4]: Děkuji, děkuji a znova děkuji. S hudbou na blogu jsem se naštěstí ještě nesetkala (to spíš na Tumblru se v tom vyžívají) a padající třpytky, sněhové vločky, hvězdičky a podobné blbůstky mi tolik nevadí, pokud mě neruší při čtení (což většinou bývá důvod, proč na blogu vůbec jsem - málokdy tam chodím kvůli designu a padajícím nesmyslům).

Podařilo se ti doplnit všechno, co se mi do článku nevešlo, a já teď mám velikou chuť se ti omluvit za to, že jsem tě s článkem předběhla. Ale na druhou stranu, já rozhodně nebudu tou, které bude vadit, když někdo napíše članek na stejné téma (tedy alespoň do té doby, dokud ten článek nebude sprostá kopie). Spíš naopak - jinak se jim to do hlavy nikdy nedostane. :D A ještě něco: dlouhé komentáře jsou boží!

6 Lamič Lamič | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 7:08 | Reagovat

Tyhle názorové příspěvky mám opravdu rád. Z důvodu, že mi pomáhají tříbit názor, co je mezi blogery trend a co se naopak moc nemusí. A k pobavení, protože tohle většinou vyvolává ten největší ohlas :))

Abych jen nepochleboval, osobně mi přijdou závažnější hlavně poslední čtyři body. Zbytek jsou z mého pohledu takové blbinky, které dovedu nějakým způsobem zvládnout. Pokud to vztáhnu k tomu menu, můj oblíbený blog Deníček moderního fotra nic takového nemá (pokud nemyslíš archiv článků, případně rubriku aktuálních příspěvků). A taky jede.

Osobně mi spíše vadí trochu jiné věci. Otázka bezcílného spamování, kradení nápadů, urážlivé chování (nemyslím konstruktivní kritiku) atd. :)

7 cincina cincina | Web | 28. prosince 2015 v 9:44 | Reagovat

Já tenhle typ článků moc nemusím, protože proč číst, co ti vadí na jiných blozích... chápeš:D
Ale nakonec jsem ráda, že jsem si tento článek přečetla, protože s tebou v podstatě souhlasím:)
Já nejvíce řeším gramatiku. Jako chápu, že někdo na to nemá buňky, nebo s ní zápasí... ani já ji nemám dokonalou:D Ale člověk by měl ovládat alespoň základní i/y.

8 Domie Domie | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 11:05 | Reagovat

Tak tenhle článek je naprosto perfektně napsaný. Uvědomila jsem si pár chyb, které jsem dělala nebo neustále dělám. A myslím, že kdyby se k tomuto článku dostaly ty blogerky, o nichž tady píšeš, tak by naše "blogosféra" nabrala v okamžiku jiný směr :-)  ;-) !

9 Kamush Kamush | Web | 28. prosince 2015 v 11:21 | Reagovat

Precetla jsem si prvni dva odstavce a uz se mi ani nechce cist dal.. Pises o blogerskejch nesvarech a hned na zacatku jeden udelas - shodis svuj blog i sama sebe.. ("jinak by to nikdo necetl", "nejsem expert v blogovani",..). Tohle me spolehlive odradi, pusobi to na me tak, ze si vubec neveris a ze by byla vlastne ztrata casu pokracovat ve cteni.

10 Janal's story Janal's story | Web | 28. prosince 2015 v 12:13 | Reagovat

Moc pěkný článek! :) Sama se snažím aspoň trochu blog dávat do pořádku a myslím, že se mi to daří ;)

Jinak máš hezký blog :)

11 Casion Casion | Web | 28. prosince 2015 v 12:23 | Reagovat

Zhrnula si to naozaj dobre. Zarovnanie mi osobne až tak nevadí, či skôr sa priveľmi asi nestretávam s nejako okato zle zarovnanými blogmi a keďže na blogy chodím len cez notebook, je to znesiteľné.

Na vyskakovacie reklamy som našťastie ešte nenarazila vôbec, avšak tie anglické názvy vedia liezť na nervy. Možno občas použiť nejaké slangové slovíčko prevzaté z angličtiny, to mi až tak nevadí, ale celý nadpis ma skôr odradí :-)

12 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 12:23 | Reagovat

[6]: Děkuji za komentář a za názor. Na Deníček moderního fotra jsem se dívala a myslím, že důvod, proč tam menu (takové, jaké popisuji já) neschází, je, že na celém blogu jsou příspěvky jednoho stylu (téměř) a k jednomu tématu. Kdyby kromě o Čeňkovi psal třeba i o lepení plastových modelů letadel, už by mi tam menu začalo chybět.

[7]: Chápu. :D A děkuji za komentář.

[8]: Nejde ani tak o to, aby se k článku dostaly, ale aby si jej hlavně vzali k srdci... Děkuji!

[9]: To, co jsem napsala, byla čistá pravda. Poslední, co jsem chtěla tímhle článkem navodit, byl dojem, že já a jen já jsem perfektní, a doufala jsem, že se mi to povede. (A asi se i povedlo.) Mrzí mě, že tě to od čtení odradilo, ale děkuji ti, že jsi mi alespoň do komentářů napsala proč.

13 Terka Terka | 28. prosince 2015 v 12:24 | Reagovat

ahoj, ve většině věcí souhlasím,ale ty anglické nadpisy se píší právě proto,aby tam blogerky mohly mít písmo které se jim líbí (a jak ty říkáš,aby tam mohly mít písmo,které neumí česky :-D )
Myslím,že kritika na téma reklama od tebe nemá význam,sama je využíváš. Mně vadí i když nevyskakují.

14 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 12:29 | Reagovat

[10]: Děkuji. Tvůj blog taky nevypadá špatně, ale osobně bych si ještě trochu pohrála s designem (málokdo ocení, když jediné, co mu bloger může nabídnout, je přednastavený vzhled). :-)

[11]: Děkuji. Zavidím ti, že jsi ještě nenarazila na vyskakovací reklamy, jsi šťastný člověk. :D

15 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 12:37 | Reagovat

[13]: Ať už je důvod, proč píšou nadpisy anglicky, jakýkoliv, pořád se mi to nelíbí a nejspíš se mi to ani nikdy líbit nebude. Co se týče reklamy, nevím, o čem mluvíš, jestli o tom, že své články sdílím na sociálních sítích a nebo že své sociální sítě propaguji na svém blogu. Taková reklama mi nevadí (jinak bych ji ani nepraktikovala) a v některých případech ji i vítám (dostane mě na blog samotný a nebo z blogu na další místa, kde mohu autora potkat a co je hlavní: Neruší při čtení).

16 Peggie Peggie | Web | 28. prosince 2015 v 13:22 | Reagovat

Nějak nechápu proč jsi použila obrázek z mého blogu??? :D

17 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 14:08 | Reagovat

[16]: Potřebovala jsem příklad a našla jsem jej na tvém blogu. Pokud ti to vadí, můžu samozřejmě najít něco jiného. :-)

18 Andiepil Andiepil | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 14:17 | Reagovat

Uf, vždycky se bojim, že se v nějakym z těhle článků najdu, ale zatim asi dobrý :D
Jinak ty vyskakovací okna a fonty co neumí česky jsou hrozný. Když se mi blog líbí tak není přece problém si v menu najít tlačítko odebírat. Pokud to na mě vyskočí, spíše mne to odradí.

19 Peggie Peggie | Web | 28. prosince 2015 v 14:44 | Reagovat

Samozřejmě, že jo. Budu ráda, když najdeš něco jiného, ale byla bych radši, aby ses příště autorky zeptala a ta potom nebyla takhle "mile" překvapena :)

20 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 15:28 | Reagovat

[18]: Děkuji.

[19]: Nahradila jsem to uměle vytvořeným příkladem. A omlouvám se, pokud se tě to nějak dotklo nebo tak...

21 Smilee Smilee | Web | 28. prosince 2015 v 16:05 | Reagovat

S většinou teda souhlasím.
Já nesnáším blogy s malým písmem, nejlépe, když je písmo bílé na černém pozadí ještě ke všemu, z toho potom bolí oči jako prase a na text se taky nedá soustředit.
Příliš mnoho reklam, znám ty blogy, které se snaží jen prosadit. Nejlépe, když ti potom blog komentují. Už několikrát se mi objevil komentář typu: ":)" nebo jen adresa blogu... a potom když se podívám na jejich blogy, je to o ničem.
Já jsem moc ráda, že takové menu jde udělat jen na blogspotu. Vždy, když se na to podívám, tak se v tom vůbec nevyznám, Hlavně to působí strašně blbě.
No, s tou angličtinou... já upřímně píšu nadpisy článků v angličtině, dost často to jsou hlavně texty písniček, které mám ráda a hodí se mi k tématu. A pokud píšu recenze na seriály nebo knihy, tak většinou napíšu anglickou verzi, jelikož ty české moc nemám ráda. Ale když fakt nevím, tak dám i český nadpis. Mnohem lepší, než psát s hrubkami :)
Ale jo, s většinou fakt souhlasím :)

22 Fabulačník Fabulačník | Web | 28. prosince 2015 v 22:45 | Reagovat

Příliš malé písmo
Souhlas - mám taky 18.

Písmo nepodporuje českou abecedu
A to neplatí jen blog. Když to někde vidím, točím panenkama.

Zarovnání textu na střed
Jsem fanda vlevo, ale souhlas.

Menu
Souhlas. Dovedu si představit blog, který menu nepotřebuje, ale klasický se bez něj neobejde.

Mračno tagů
Mračno myslím není úplně špatné. Je nutné rozlišovat tagy a kategorie. Kategorii beru jako primární zařazení a Tag jako sekundární. Z mračna je vidět o čem tak blogger nejvíc píše. Ale já ho teda nepoužívám.

Vyskakovací "reklamy"
Souhlas, hrozně otravné. Ale zase jsem slyšel, že to funguje, tak nevím. Na můj blog to ale nepůjde.

Pravopisné chyby
Nesmělý souhlas (jakože souhlas, ale sám ty chyby mám)

Názvy článku v angličtině
Pokud jde o normální článek souhlas. Jsou myslím ale takové typy článků, co píše víc blogerů na stejné téma, tak by měli volit stejný nadpis. Ale úplně do téhle oblasti nevidím.

23 Catherine Ribbon Catherine Ribbon | Web | 28. prosince 2015 v 23:00 | Reagovat

V některých bodech rozhodně souhlasím!
Ale třeba ty štítky...Mě osobně se to vůbec nelíbí, ale je to spíš záležitost estetiky. Každopádně nejvíc mě dostává, když jdu na blog, který má třeba 200 zobrazení a je na něm 150 reklam... Nic proti začínajícím blogům, ale nic neodradí víc než víc reklam než článků. Já mám samozřejmě taky reklamy, ale mám 2 na celém blogu. :)A rozhodně to není hlavní složka blogu. :)

24 Baauu Baauu | Web | 29. prosince 2015 v 14:12 | Reagovat

Je moc fajn, že upozorňuješ na chyby, které vytáčejí spousty lidí, včetně mě. Máš naprostou pravdu. Ale jedno z těch nejzákladnějších pravidel jsi sama nedodržela - když už kopíruješ cokoliv, i obrázek, alespoň uveď zdroj. Je to jakási slušnost a solidarita a mimo jiné i zástěrka na to, že jsi něco prostě zkopírovala. Já to chápu, také na blog dávám obrázky, které nejsou moje, někdy je to prostě nutnost, proti tomu nic nemám. Ale uvedení zdroje je základ :)

25 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 29. prosince 2015 v 22:02 | Reagovat

[21]: Děkuji moc za komentář. Svět blogerů, zdá se, není pro sobce, a kdo něco chce, musí nabídnout i něco naoplátku. Abych byla upřímná, občas dělám něco podobného, abych dostala lidi na svůj anglický blog, ale s tím rozdílem, že se nikomu nevnucuji. Většina formulářů pro přidání komentáře dnes obsahuje políčko pro web a já proto nemusím drze vnucovat adresu svého blogu přímo v komentáři. Taky si článek vždycky poctivě přečtu a komentář vždy píšu k tématu.

Jinak anglické názvy písniček, filmů, knížek, atd. v názvech článků mi asi nevadí. Myslím, že něco jako "Harry Potter and the Deathly Hallows - Recenze" bych snesla. Problém by nastal, kdyby slovo "Recenze" bylo nahrazeno slovem "Review"...

[22]: Děkuji moc za komentář! Co se týče písma, opravdu je to jen 18? Přijde mi to větší (ale to je asi jiným fontem)...

A vlevo nebo do bloku, to už je jedno, ale napsat celý článek se zarovnáním doprostřed (nebo nedej bože vpravo), to už je zlo.

Menu - viz už dříve v komentářích zmíněný Fotrův deník. Jde to bez něj, dokud bloger píše jen o jedné věci.

Taky jako, jak ty píšeš, sekundární řazení, mi asi tolik nevadí, ale jakmile jsou jediným, už se v tom strácím (a často hned z blogu odcházím).

Co se týče pravopisných chyb, oceňuji hlavně ochotu se zlepšovat. Nic mě nevytočí víc, než když někoho slušně na chybu upozorním a on kolem sebe začne metat blesky, co si to jak dovoluju a že pravopis ho (ani lidi okolo) vůbec nezajímá.

Co se týče článků na stejné téma, nějak si asi nedokážu představit, co tím myslíš, ale jestli to jsou články jako již zmíněný "What I got for Christmas", tak to neberu.

[23]: Nějak mi nedochází, kde by blog, co má 200 zobrazení (a předpokládám, že to jsou zobrazení za celou dobu existence a na celém blogu, ne denně a na jeden článek) tolik reklam vzal, ale souhlasím, že to je otravné. Pochopím, když tak někdo propaguje svou vlastní tvorbu (např. vydanou knihu), ale mělo by to být nenásilnou formou jako je třeba odkaz v postranním menu nebo větička na konci článku. Děkuji moc za komentář.

[24]: Co se týče toho obrázku (ve skutečnosti to byl screenshot ze samotného blogu), už jsem se omluvila, obrázek nahradila za uměle vytvořený příklad a poučená pro příště jsem. Celou věc bych proto  ráda považovala za uzavřenou. Děkuji za komentář.

26 Miloš Miloš | Web | 12. ledna 2016 v 10:30 | Reagovat

Upozorňování na chyby v gramatice je citlivá záležitost, většina se urazí, případně komentář hned smaže. Proto se takových projevů zdržuji.

Úsměvné ale je, kdy v článcích, které se snaží radit, čeho se vystříhat, se to jimi hemží, např. je tam 10-krát "by jste". Zrovna včera jedna blogerka na titulní stránce kladla druhým na srdce: "Měli by jste psát bez chyb." :-)

27 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 11:21 | Reagovat

Pěkný článek :-)
Já nesnáším červené písmo na jakémkoliv pozadí. To fakt bolí :-)
Ale jinak má můj blog určitě pár chyb, o kterých píšeš :-)
Ale na druhou stranu, po půl roce už jsem přišla na to, jak řadit články do kategorií a tak jsem na sebe i tak pyšná :-)
Počítač a já - to není velké kamarádství a pokorně se přiznám, že můj počítač je rozhodně mnohem chytřejší, než já :-)
Ale třeba ho jednou převezu, lumpa :-)

28 Silwiniel Silwiniel | Web | 12. ledna 2016 v 11:41 | Reagovat

Myslím, že jsi vyjmenovala všechno. Nejvíc mě štvou anglické nadpisy, když jinak bloger píše česky. Nechápu tuhle "módu" tvářit se světově.

29 Snílek Snílek | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 11:59 | Reagovat

Zarovnání na střed je mor :D Neřeknu, když jde o to něco zdůraznit, nebo třeba o seznam kapitol povídky, ale jinak by se to mělo zakázat :D A ještě nejhorší je blog, který je takhle situovaný. Když celá ta stránka má rozmezí deseti centimetrů, i s menu, textem a dalšíma prkotinama. To pak od tama hodně rychle mizím :D Naštěstí to už moc není k vidění, na rozdíl od doby, kdy jsem začínala :-)
A pak ty anglické nadpisy... :D To je druhá věc, která by se měla vymýtit :D

[26]: Jen počkej, ještě pár let a ti nahoře to uznají jako správně, protože "to je příliš těžké na naučení se" :D

30 Al. Al. | Web | 12. ledna 2016 v 12:28 | Reagovat

Nejde nic jiného, než souhlasit :)

Já si opravdu někdy přijdu jako největší zloun, když na gramatické chyby někde upozorňuji, ale tak když někdo nepíše "aby jsme" nebo "samozdřejmě" -_- :D.

Já třeba nepíšu úplně spisovně (Moravák se pozná :D), takže prdím na nějaké bychom a dám tam bysme. Ale snažím se dávat mezi věty čárky, za ty čárky mezery a dodržovat pravidla, která jsem se na ZŠ naučila.

Jo, ještě bych zakázala přehrávač hudby, který se sám spustí ihned, jak stránku otevřu -_-.

31 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 12. ledna 2016 v 12:40 | Reagovat

Naprostý souhlas a hlavně s tou angličtinou. Je to vidět třeba na blogspotu, jeden mám o CSI a tam se nedá nic dělat, ty postavy se prostě jmenují anglicky, takže článek o postavě je článek s anglickým jménem v nadpisu. No a hned po Češích mám nejvíc návštěv od Američanů, ale nedělám si iluze, že by některý Američan nevypadnul jakmile zjistí, že jde o jazyk, kterému nerozumí. Není to na nic. A není v tom vůbec žádný smysl.

A zarovnání na střed je nesmysl ještě proto, že všichni jsou zvyklí, že se používá na poezii, nadpisy, nápisy, zvýraznění jedné věty uprostřed článku nebo třeba poděkování na začátku knížky. Ale pro text článku nebo povídky se to nehodí. Zrovna tuhle jsem se pokoušela číst jednu fanfikci s fakt zajímavým tématem, ale protože byla celá zarovnaná na střed, tak mi to nešlo a vzdala jsem to.

A štítky na blogspotu... já jsem si z nich udělala rubriky. Takže na blogu to vypadá jako rubriky, ale když se to rozklikne, tak se vlastně rozklikne štítek. A to mi přijde jako super nápad, protože štítky jsou pohodlnější než řazení vždycky do jediné rubriky, jak je to tady.

32 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 12. ledna 2016 v 12:45 | Reagovat

[9]: Tak s tímhle ale taky souhlasím a jednou jsem o tom psala taky. Omlouvat se předem za to, že se odvažuji něco říct, a radši hned nahlásit, že já nejsem expert, že je to jen můj názor, a proboha hlavně se nikdo neuražte, možná radši rovnou dělejte, že jsem neřekla nic, je hrozný. Chci něco říct, jsem o tom přesvědčená, mám pro to argumenty, říkám to slušně a navíc to říká spousta dalších, tak to sakra řeknu, neomlouvám se za to.

33 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 13:53 | Reagovat

Drobátko jsem se zastyděla, protože velikost písma na mém blogu je 12 a asi je to dost málo. Když čtu komentáře u sebe, musím si na to brát brýle, kdežto tvůj článek jsem přečetla bez nich. Něco na tom bude.
Nedávno jsem viděla na jednom blogu tenhle super cool psanej font, ale článek byl bez diakritiky. Upozornila jsem na to autorku, že bude mít třeba i víc čtenářů, když bude psát s diakritikou, ale div mi nevynadala, že jsem přece úplně blbá, když nechápu to, že tohle písmo jí místo diakritiky  hází nějaký divný znaky. Protože vzdát se super hustýho písma, když by mi to mohlo přinést víc čtenářů je přece hroznej problém.

34 Ver. Ver. | Web | 12. ledna 2016 v 14:00 | Reagovat

Vesměs souhlasím, ale štítky mi připadají užitečné, pokud se používají jako sekundární rozřazení článků, bez základních kategorií si to neumím představit :-)

35 chippedcup chippedcup | Web | 12. ledna 2016 v 14:21 | Reagovat

S některými věcmi jednoznačně souhlasím. Písmo velikosti 8, z toho mě vždycky může čert vzít. Já mám 12 a už to mi přijde hraniční. Ze zarovnání na střed taky dost rostu. Respektive takhle, dřív jsem psávala se zarovnáním na střed, ale pak jsem přestala a zjistila jsem, že je to mnohem lepší psát normálně vlevo nebo do bloku a když teď někdo má zarovnání na střed, tak mě to hrozně rozčiluje :D

Pravopisné chyby... tak z těch mi taky hrabe. I mistr tesař se někdy utne, ale když je pravopisná chyba v každém druhém slově, tak většinou utíkám s křikem :D A když je upozorníš, jsi ten nejhorší... to mě vždycky nejvíc fascinuje :D

Co se týče nadpisů v angličtině, tak tím jsem vinna! :D Ale jenom občas, v poslední době to moc často nedělám... a když už nějaký ten anglický nadpis mám, tak je to třeba citát. Vlastně jsem zjistila, že anglické nadpisy píšu dost často u článků, kde si vylejvám srdíčko z nějakýho hlubokýho (haha) trápení... a vlastně pro to pořádně ani nemám důvod. A myslím si, že je to jedno... je to každého věc, když to tak cítí, že mu to zní líp, tak proč ne. Já to nikdy nedělala a nedělám proto, aby mi na blog chodili cizinci, ale většinou, když už na to dojde, což se v poslední době tolik nestává, je to proto, že mám určitý styl psaní, při kterém vždycky napíšu a zveřejním tu syrovou verzi, a když mě jako první napadne ten název v angličtině, napíšu ho v angličtině... zkrátka to nedělám z nějakého hlubšího důvodu nebo že bych chtěla bejt cool :D Od toho už jsem upustila někdy tak v patnácti :D

S ostatním celkem souhlasím, ale s některými věcmi se naštěstí příliš nesetkávám...

36 Lištička Lištička | 12. ledna 2016 v 14:31 | Reagovat

Se všemi věcmi souhlasím

37 hedd hedd | Web | 12. ledna 2016 v 14:46 | Reagovat

Souhlasím, především s bodem o názvech článků! :-)
I když třeba tvé písmo je na mě moc velké, taky se mi blbě čte. Ale to je asi jen můj osobní problém, že písmo snesu radši menší, než větší.

38 Hanla Hanla | Web | 12. ledna 2016 v 15:17 | Reagovat

Zajímavý... :-)

39 Heaven Heaven | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 15:26 | Reagovat

Souhlasím. Tedy až na ten poslední bod. Nebudu psát o výletě do Prahy s anglickým nadpisem, to je kravina, ale pokud jde o nějakou citaci, nevidím problém v tom, aby byl anglicky. To už mi přidjou nesmyslnější anglicky vedené blogy (zvlášť když angličtina stojí za penderk) na české doméně...

40 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 12. ledna 2016 v 15:37 | Reagovat

Kombinovanou češtinu s angličtinou nemám ráda, a s těmi českými fonty mě WordPress pěkně dlouho štval. Nedávno naštěstí spustili ve volné verzi službu Google fonts, kde už plně české fonty jsou :-) .

41 Nekra Nekra | 12. ledna 2016 v 15:49 | Reagovat

Jediný s čím nesouhlasím, je zarovnávání článků na střed. Zarovnávání vlevo nebo na střed mi přijde dobrý, napravo divný/zvláštní, ale když mezi těma zarovnávacíma ikonkama vidím tu čtvrtou, do bloku, tak to si vždycky řeknu "Co to tu dělá? To k těm ostatním (třem) ikonkám nepasuje!" Číst jednolitej flák textu bez odstavců (do bloku) je dost hrůza, je to nepřehledný.

42 Malé kotě Malé kotě | Web | 12. ledna 2016 v 16:27 | Reagovat

Písmo máš obrovské, to zase třeba nevyhovuje mně. 18 (sice typografických bodů, ale velikost je značně podobná) je, prosím tě, jedna z menších velikostí na sázení dětských knížek. (Pro děti ve školce/první třídě a podobně.) Takže to ve mně evokuje pocit, že jsi buď slepá, nebo s námi chceš jednat jako s dětmi (nebo si hrát na důležitou? Jo, to bude asi ono). Navíc to nevypadá ani esteticky hezky, zpomaluje to, tenhle článek pak vypadá xkrát delší, než ve skutečnosti je. (To je dnes fakt ještě někdo, kdo má problém během zlomku vteřiny zmáčknout "ctrl+", když je slepý? To se mi nechce věřit. :D)

Co se týče "štítků", tak asi nevíš, jak to funguje. Jo, na blog.cz je to jakási uměle vytvořená zbytečnost (a hlavně jsem to na blog.cz zatím nikdy neviděl, pokud vím), ale jiné domény podporují tyto tzv. "tagy", které umožňují pomocí klíčových slov to, že jakmile ono slovo někdo zadá do vyhledávače, je daleko větší šance, že to najde blog dotyčného, než kdyby tam nic neměl. Na to, jak ses prsila v dalším bodě o SEO, bys to asi měla tušit. Protože ze tvé prezentace to vypadá tak, že nemáš ponětí, o co jde. Různá velikost je tam logicky z prostého důvodu - největší slovo bývá ono "nejklíčovější", čili nejvíc táhnoucí. K tomu se dá občas na to slovíčko kliknout a ono tě přesměruje na další články blogu s danou tématikou. Je to vlastně pak něco jako taková rubrika, akorát se nemusíš proklikávat tunou článků na témata, která tě absolutně nezajímají. Ale chápu, že tohle se více používá v západním světě a naše skoro až Československo k tomu ještě nedorazilo. :D Navíc, tyhle štítečky bývají v menu, většinou na okraji, takže ničím neruší. Tudíž nevím, co ti na tom tak hrozně vadí když ty se přece soustředíš jenom na text, design a podobně jsou ti jedno.

A víš, co mi ještě vadí? Když blogerky (třeba jako ty) ze sebe dělají takové ty dnes moderní grammar nazi, přitom stačilo otevřít jiný náhodný článek a už tam byla chyba "mně/mě", čímž se tu hájíš. Ale hlavně, že je to základ, no ne? Samozřejmě, že si po sobě čteš každý článek čtyřicetkrát, než ho vypustíš do světa. :D Ber to takto - ne každý má čas deset hodin vysedávat u jednoho článku a kontrolovat každou číčovinu, desetkrát to prohnat Wordem a tak dál, a tak dál...

Angličtina...zaprvé bych řekl, že je to každého věc, stejně jako všechno. Já osobně si myslím, že češtinu ovládám slušně, angličtinu taky, protože oběma jazyky se mluví u mě doma. Tak proč přesně bych nemohl použít úryvek něčeho, co se mi líbí, co pro mě něco znamená (nebo co jsem třeba sám vytvořil), jako nadpis článku? Surové, tak jak to vzniklo. Jo a mimochodem, moc věrohodně to nevyznívá od někoho, kdo má v menu obrovskou ikonku "tagy". Jsme přece ti zarytí Češi, proč bychom tohle měli označovat jako "tag"? Určitě se najde vhodný překlad nebo náhrada ;).

Moje rada? Zameť si před svým prahem, než něco vypustíš. Ale to jen tak z pohledu náhodného návštěvníka. :)

43 Klára Klára | Web | 12. ledna 2016 v 17:04 | Reagovat

Já osobně nesnáším. když někdo napíše půl blogu v angličtině (nadpisy, jména rubrik atd...) a pak článek samozřejmě v češtine. Do prčic tak ať se autor/ka rozmyslí, zda bude psát v češtině nebo v anglině. :-D  :-D

44 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 18:16 | Reagovat

Celkem s popsanými body souhlasím, byť když se mi blog líbí po obsahové stránce, leccos mu odpustím. Vždycky si říkám, že návštěva na cizím blogu je něco jako návštěva u něj doma: Taky - když vidím na stěně plátno s jelenem v říji a na poličce DVD s Kameňákem 1 až 15 - skoro neznatelně povytáhnu obočí, ale snažím se to vždycky brát prostě jako jiný vkus, který mne naštěstí většinou nikdo nenutí sdílet. Ovšem kdyby měl jelen navíc popisku v angličtině, asi bych to přece jen nevydržel :-).

45 Iris Iris | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 18:39 | Reagovat

Okej, s většinou souhlasím. Ale na štítky si sáhnout nenechám! :D Nikdo mi nevymluví, že jsou mnohem praktičtější než rubriky.:)

46 Skrai Skrai | Web | 12. ledna 2016 v 18:52 | Reagovat

Svatá pravda, na blogu je důležitý sice hlavně text, ale ten design taky dělá hodně. Co bych ještě ale dodala je, že mi vadí, když někdo píše napůl anglicky :-( Podle mě to teda taky nevypadá moc dobře, spíš jakože si našeho jazyku ani nevážíme a nepřijde nám dostatečně KŮL. :D

47 Illumináti Illumináti | Web | 12. ledna 2016 v 20:23 | Reagovat

such hejt
                                  wow
                     much blogy
           so písmo
                  8-)  8-)  8-)  8-)

48 Bookeaterka Bookeaterka | Web | 12. ledna 2016 v 20:33 | Reagovat

Vždy, když narazím na podobný článek, sama trnu hrůzou, jestli se v nějakém bodu nenajdu. :D Tentokrát mohu zůstat v klidu, snad jen to písmo bych mohla trochu zvětšit, nechci pak mít ale zase kilometrové články. :-?

Jinak s tebou souhlasím úplně ve všem. :-) A našla by se toho ještě spousta...

[45]: Neodpustím si ještě komentář k těm štítkům. Například já jsem dříve vůbec nechápala, k čemu jsou a myslela jsem, že je to jen několik nejvíce vyhledávaných slov na blogu nebo něco podobného. Tak bych opravdu neřekla, že jsou o tolik praktičtější než klasické rubriky, hledat něco v takovém houfu není zrovna příjemné a troufám si říct, že se spousta čtenářů neobtěžuje tímto vůbec zabývat, ale samozřejmě názor ti neberu. :-)

49 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 20:37 | Reagovat

Nemám ráda extra malé ani extra velké. 18 už je podle dost (musela jsem si zmenšit stránku), ale také záleží na šířce stránky.

font s cz abc.: To také nemám ráda. To osobně vyřeším, že napíšu 'cesky' místo 'česky'.

Osobně mi zarovnání do bloku nevyhovuje. Nejraději mám vlevo popřípadě na střed, když píšu krátký koment k fotce či videu. Také když jde o báseň, tak to lepší zarovnání na střed.

Štítky jsou výhodné. Mě osobně vyhovují, a na blog bych je klidně brala.

S vyskakovacími reklamami jsem se ještě nesetkala. Adblock umí hodně.

Pravopis mám bohužel taky strašný a snažím se ho vylepšit. Ovšem viditelné chyby také nemám extra v lásce.

S tou angličtinou nesouhlasím. Nadpisy článků , rubrik, anglicky pojmenovaná povídka? To se mě osobně líbí, s tím vůbec nemám problém. Pouze mi vadí, když někdo píše nějakou názorovku a polovina vět je v angličtině. Ano, anglicky umím, ale ne natolik, abych dokázala přeložit složitá souvětí, a do překladače se mi to dávat nechce. V tomto případě bych proklínala.

50 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 12. ledna 2016 v 20:44 | Reagovat

I na mém blogu vyskakují reklamy, ale jak to zastavit, to opravdu netuším.
Zarovnání na střed používám pod fotky, tam se mi to líbí.
Pravopis taky konzultuji se strýčkem Googlem :-)

51 Zdebra Zdebra | Web | 12. ledna 2016 v 21:43 | Reagovat

Malinké písmo mě taky štve. A ještě víc, když je málo kontrastní na pozadí.

České znaky v písmu, co nepodporuje češtinu, bijí do očí i mě. Někdy si říkám, jestli jsou lidi tak slepí, že nepoznají, že tam to písmeno vypadá jinak.

Pokud se štítky dobře použijí, tak můžou dobře posloužit. Ale když to někdo přežene, tak to nemá skoro žádný účel. Štítky by se ale hodily na články, které pasují do dvou nebo více rubrik.

S tím vyskakovacím oknem na sledování jsem se na blog.cz ještě nesetkala. Ale už jsem to viděla na dost stránkách. A ještě když je pomalej internet, tak to je doba, než se pořádně našte stránka...

Pravopisné chyby mi taky vadí. Občas mi ale nějaká hrubka uklouzne a to mám vždycky chuť se nejradši zahrabat. Ale když udělá chybu někdo jiný, komu na psaní nezáleží, tak mě ještě seřve...
A když už člověk nechce listovat v přírůčkách, tak stačí jiná formulace, u které si je jistější (pokud si je vůbec vědom, že to první neví). Někdy se mi stává, že si najednou nějakým slovem nejsem jistá (většinou je to nějaká velká maličkost), tak si to vyhledám.

Přiznám se, že jsem dřív občas napsala nějakej nadpis v angličtině, když jsem nevěděla, jak nějaký vykecávací článek nazvat. Většinou to bylo z nějaké písničky, co mi zrovna hrála. A jsem si vědoma toho, že to mohlo zmást cizince.

52 hogreta hogreta | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 21:59 | Reagovat

Já s tebou z velké části souhlasím. S čím ovšem moc nesouhlasím, je velikost písma. 18px se hodí spíš na nějaké menší nadpisy, ne na celý článek, protože to pak i na vlastně docela krátkém článku musí člověk scrollovat a scrollovat, než si vůbec přečete celou větu. Jak máš malý monitor, je to pěkně otravné a ztrácíš se v tom, protože toho moc najednou nevidíš. 13px/12px/11px je akorát, větší i menší písma už moc příjemné na čtení textu fakt nejsou.

A co se týče vyskakujících reklam, za to holt bloger ve většině případů opravdu nemůže, protože nebloguje na vlastní doméně a reklamy neovlivní. Naopak, vlastně může být rád, že bloguje zadarmo a že mu to ty reklamy platí.

A co se týče štítků/rubrik... No, to je takové sporné, každému vyhovuje něco jiného. Já za sebe musím říct, že mě rubriky v mnohém omezují a že bych spoustu článků moc ráda zařadila do více rubrik (tedy jim dala štítek), než jen do jedné. Úplně nejvíce by mi asi vyhovovalo, kdybych mohla použít jak rubriky, tak štítky. A štítky na jiných blozích mi ani nijak nepřehledné nepřijdou - jsou blogy, na které se vyloženě hodí a zařazení do rubrik je pro ně vyloženě matoucí. A pak jsou samozřejmě blogy, kde je lepší využít rubriky. Ale rozhodně si nemyslím, že je to tak jednoznačné (jak píšeš) a že jsou vždycky vhodnější rubriky.

Ale jop, jinak se článkem docela souhlasím.

53 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 22:48 | Reagovat

Jste norkové, piště norsky!

Já ti nevim, hele...neni to každýho věc?

54 Anidea Anidea | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 1:06 | Reagovat

S většinou bodů, které uvádíš, souhlasím. Ale vadí mi až konfrontační tón Tvého textu. Tak prostě na blogy, které Ti nevyhovují, nechoď.

55 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 6:59 | Reagovat

Skromne by som takto okomentoval: Obsah blogu má u mňa absolútnu prioritu, na výzor (design-dizajn) kašlem, malé pismo je v mojom veku úplný des, hlavne keď sú okuliare zabudnuté v aute! Ostatným veciam - žiadny IT odborník! - nerozumiem, nestarám sa o ne. Je to len sekundárne.
Ku gramatike a diakritike: Podaktorí píšeme zo zemí, kde podobné blbosti ako napr. diakritika nie su. Pri prehodení klávesnice dochádza k častým preklepom, už len kvôli návyku, rýchlosti písania, času, ktorý chýba. Strýc Google je velmi omylný, to ešte k tomu pridáva, čiže nie vždy situáciu zachráni.

A niekedy je to fakt (fakt = fucked?) prekliate, nepoužiť cudziu reč, keď v nej človek roky myslí a keď si uvedomuje, že ten "cudzí" výraz je ďaleko presnejší. Z toho mám po rokoch najvčší horor, pretože si musím neustále sám sebe prekladať. (Ja konkrétne z nemčiny, ktorá určite nie je príliš obľubená, zato ale neuveriteľne presná.) Nie vždy slovník pomôže, tak ďaleko ešte nie sme...

Cením si Tvoj osobný názor, ale v podstate je to asi predsa len "každého vec", ako vyššie napisal "Pražský poděs".

56 medod medod | 13. ledna 2016 v 7:16 | Reagovat

Kulíšek nasadil hrášek. Koloušek taky. Kulíšek a koloušek byli dobří sousedé. Už ve škole od sebe opisovali, ale Kulíškovi hrášek nevyrostl.
„Sousede chcete hrášek?“ Přišel jednou Koloušek ke Kulíškovi.
„Ano. Chci.“ Koloušek hned spočítal za kolik ho chce.
„Na. Tady mě to podepiš.“
Byla to však past. Koloušek nechal Kulíška podepsat smlouvu na které bylo jasně psáno, že se zdává vlastního domku.
Teď už to řeší soud, ale Kulíšek to přece podesal, tak jaký má být výsledek?
Sosedé, kteří se nemají rádi!
Něco takovýho děláme přece každý den a holky? Kde sou holky? Pečou vdolky. Žena to myslí vážně. „Jseš jenom mizernej vožrala.“ Tak to jí bude mrzet. U soudu jí to pěkně osladím.

57 Jana Jana | E-mail | Web | 13. ledna 2016 v 7:27 | Reagovat

Každý je nějaký a některým holt nelze pomoci :D Ale musím souhlasit, jsou věci, které mne vytáčejí :) Co se týká angličtiny - na Blogu píšu čistě česky, ale na Bloggeru se snažím obsah přizpůsobit širšímu poli čtenářů, proto mám minimálně perex v angličtině. Bohužel je to pro mne natolik vysilující, že ještě nezvládám celý článek :) Ale jinak souhlasím - není to cool, originální, nic - pokud člověk píše česky, měl by být i nadpis český!

58 Terez Terez | Web | 13. ledna 2016 v 7:29 | Reagovat

Pravdivý článek :D Nejhorší jsou vyskakovací reklamy :D

beautyterez.blogspot.cz

59 Amazonka Amazonka | Web | 13. ledna 2016 v 16:31 | Reagovat

Spíše souhlasím, ale jenom mi někdo řekněte, co je to za módu "hejtovat" angličtinu? Proč by si člověk nemohl dát název do angličtiny, když mu to tak zní líp? Já to sice nedělám, ale když to tak někomu vyhovuje, nemám sebemenší důvod, aby mi to vadilo. To mi spíš vadí, když je písmo k nepřečtení nebo tak.

60 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 1:26 | Reagovat

[26]: Jak už jsem někde možná řekla/napsala, samotná gramatická chyba mi nevadí tolik, jako když si ji autor nedokáže přiznat a odmítne upravit. Děkuji za komentář.

[27]: Asi na každém blogu se najde něco, co se někomu nelíbí. I na mém, nebudu naivní. Červené písmo si dokážu představit v nadpisech a nebo odkazech (co se týče samotného textu článku, budu nejspíš vždy zastáncem černé nebo tmavě šedé). Ale z představy takového červeného písma třeba na fialovém pozadí asi budu mít noční můry. :D Děkuji moc za komentář.

[28]: Zdá se, že je nás víc, kdo nechápou. Děkuji moc!

[29]: Zarovnání na střed mi u nadpisů, podnadpisů a nebo například popisků u fotek taky nevadí, ale jakmile je tak napsaný celý článek, musí mě jeho obsah zatraceně hodně zajímat, abych se vůbec donutila jej přečíst. A asi nepotěším, když řeknu, že kdybych to nevídala často, tak o tom nepíšu... :D "Byste" a "by jste" na naučení zas tak těžké není. Jde jenom o to si to zafixovat v palici a myslet na to, když na to přijde. Změna pravidel občas neškodí, obzvlášť, co se týče pravopisu. (Třeba u psaní velkých písmen bych ji opravdu uvítala.) A dokud češtinu nezjednoduší až na úroveň newspeaku z románu 1984 od Orwella, je to v pohodě. Díky!

[30]: Děkuji mnohokrát! Když někde upozorním na chybu, už si jako zloun nepřijdu (to bych byla zloun nonstop). Ten se ze mně stává, když začne autor kvůli upozornění vyvádět. :D A brala bych v potaz rozdíl mezi nespisovnou češtinou (respektive nářečím) a češtinou gramaticky nesprávnou.

[31]: U vlastních jmén, názvů (čehokoliv jiného než článků) a nebo třeba výroků a citátů pochopím, když budou v samotném nadpis v originále (tedy většinou v angličtině) - přece nebudeme překládat jména herců, že... Co se týče toho omlouvání v úvodu, uznávám, že to jsem vážně nevychytala a na úvody samotné se budu muset ještě zaměřit (evidentně mi nejdou a když se snažím je udělat zajímavé, zkazím je úplně). Děkuji za komentář.

[33]: Velikost 12 není vůbec špatná (v každém případě je alespoň čitelná), osobně ji ale považuji za minimum, co jsem schopná snést (s čímkoliv menším už můžu mít problém). A absence diakritiky v nadpisech zní hrozně. Díky mockrát za okomentování.

[34]: Souhlasím, jako sekundární řazení jsou štítky (klidně i v mračnu) v pohodě, ale to primární potřebuji přehlednější a jednodušší. Padesát štítků je prostě moc. :-) Díky.

61 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 2:17 | Reagovat

[35]: Dívala jsem se na tvůj blog a těch pár nadpisů v angličtině mi přijde ještě v pohodě. Například "After all this time? Always." beru jako obyčejný citát z knížky (že mi přijde zprofanovaný a mezi své oblíbené ho rozhodně neřadím, dejme stranou). :-) Díky za komentář.

[36]: [38]: Děkuji vám oběma.

[37]: Díky! Velikost písma je asi i o zvyku a o vkusu, ale myslím si (a z vlastní zkušenosti mám potvrzeno), že malé písmo namáhá oči mnohem více než větší. Z úplně obrovského bych ale nadšená taky nebyla.

[39]: Citace a vlastní jména jsou ok, ale český článek s názvem "My trip to Prague" by mě vytočil. Blog v angličtině třeba na platformě blog.cz bych opravdu nepochopila a rozhodně by mi přišel divný. Děkuji moc. :-)

[40]: Že by Wordpress (a jiné blogovací platformy) nemusely českou abecedu v nadpisech podporovat, mě vůbec nenapadlo, a v takovém případě bych to asi pochopila (nutit někoho, aby kvůli tomu přesouval celý blog je prostě nesmysl). Děkuji.

[41]: Obávám se, že si pleteš text zarovnaný do bloku s textem bez odstavců. To, co ty nazýváš nepřehlednou hrůzou, je totiž naprosto běžné v 99 procentech knížek, novin a dalších tiskovin. (Také je mimochodem k vidění všude na mém blogu a pokud nejsem slepý ignorant, nikde jsem neviděla si nikoho stěžovat, že jsou mé texty nepřehledné.) :-) Na text zarovnaný na střed se nedokážu pořádně soustředit, jak jsem zvyklá z knížek atd., ale souhlasím, že text, který vůbec není členěný, je hrůza všech hrůz.

[42]: Abych byla upřímná, mně zase písmo na tvém blogu přijde moc malé a i jediný článek bych dočítala s velikým přemáháním se na něj soustředit (o následné bolesti očí ani nemluvě). Mým cílem také není donutit své čtenáře muset mačkat "ctrl+", ale rovnou jim článek naservírovat v čitelné formě, kterou nemusí zvětšovat, aby vůbec rozeznali písmenka od sebe.

Co je moc, to je moc. A už jsem tady v komentářích nekolikrát napsala, že pár takových štítků jsem schopná snést, pokud jsou vedené jako sekundární řazení. Když jsou primární a je jich půl milionu, obvykle z blogu zase rychle odcházím, protože se nevyznám v rozdělení témat. Nikdy jsem také neřekla, že jsem přes SEO nějaký expert. A naopak, v západním světě jsem se se štítky ještě ani jednou nepotkala, narozdíl od Česka a Slovenska.

Co se týče pravopisu, nikde jsem tu snad neřekla, že jsem dokonalá. Nejsem. Ale snažím se zlepšovat a zároveň pomáhat i lidem okolo. A když někdo někde najde nějakou chybu, budu naopak ráda, když mě upozorní, abych si ji mohla upravit. Word, kterým články vždycky projíždím, mi bohužel nezvládne opravit chyby jako schoda podmětu s přísudkem nebo právě mě/mně. Čtyřicetkrát články také nečtu, čtyřikrát ale možná ano. (A když přijde na prózu, text si ještě vytisknu a nahlas opravuji s propiskou v ruce.) Uznávám ovšem, že ve vlastním textu se chyby hledají těžko.

Ikonku "Tagy" mám v menu proto, že lidé jsou zvyklí na to, že se tak tento typ článků označuje. Navíc mě opravdu nenapadá český ekvivalent (existuje vůbec?). Úryvky v angličtině jako názvy článků beru, ale proč by člověk nemohl to, co si v té angličtině sám vytvoří, přeložit do jazyka, ve kterém je i samotná článek, mi hlava nebere.

Úklid blogu už mám nějakou dobu opravdu v plánu, a jen co bude chvilka, se do toho pustím. Prozatím děkuji za komentář a za názor.

62 Julie Gyselová Julie Gyselová | E-mail | Web | 16. ledna 2016 v 3:12 | Reagovat

[43]: Moje řeč. Děkuji.

[44]: Kvůli obsahu bych nejspíš odpustila všechno to, co jsem tady v článku vypsala, ale to by ty texty musely stát sakra za to. Přirovnání s návštěvou je vynikající. :D Děkuji.

[45]: Nutit tě do ničeho nemůžu. Osobně ale budu navždy zastáncem obyčejných rubrik. Díky za komentář.

[46]: Tím napůl anglicky je myšleno takové to, když je odstavec nejprve napsaný v češtině a potom ten stejný text přeložený do angličtiny? Nejsem si tím moc jistá. Pravdou ale je, že se mi to taky moc nelíbí. Kvůli angličtině jsem si ovšem založila blog ještě jeden. Není to, že bych si češtiny nevážila, spíše naopak, miluju ji, hlavně se ale chci zlepšit v angličtině. :-) Děkuji za komentář.

[47]:  Mít pod článkem komentář od Illuminátů: Splněno! :D

[48]: Písmo na tvém blogu mi přijde dobré. Je čitelné a to je hlavní. :-) Děkuji.

[49]: Samozřejmě, že jinak se písmo bude jevit na malinkém netbooku a jinak na ohromném monitoru, jinak to bude vypadat, když bude text přes celou šířku displayea jinak, když tam bude jenom uzoučký sloupeček uprostřed. :-) Napsat "cesky" míst "česky" mi nepřijde jako řešení. Autor se mi pak bude jevit jako lajdák, co se nenamáhá dát si ani tu práci napsat název článku pořádně. Děkuji za komentář.

[50]: S reklamami na stránce a pod články se na blog.cz nic udělat nedá, je to holt cena za to, že to je zdarma. Ta šedivá spodní lišta se ovšem dá vypnout (tuším v nastavení blogu). U fotek a jejich popisků, stejně jako u nadpisů a podnadpisů mi zarovnání na střed nevadí, ale když je takhle psaný celý článek... Děkuji mockrát.

[51]: Nemám co dodat a až na to psaní nadpisů v angličtině bych se pod to klidně i podepsala. Děkuji mnohokrát!

[52]: Písmo je asi také o zvyku, ale hodně lidí by se mnou souhlasilo, že větší písmo se čte lépe než malé. Proti reklamám, za které bloger nemůže, jsem nenapsala křivého slova. Štve mě opravdu jenom to zvaní na sociální sítě (a podobně), které se ukáže ještě dříve, než se samotná stránka načte. :-) Děkuji za komentář.

[53]: Nikde jsem nenapsala nic jako "Jste češi, pište česky!". Jen myslím, že když už se člověk rozhodne psát v nějakém jazyce, měl by tak psát všechno, i nadpisy. Díky za názor.

[54]: Věř mi, že takové blogy opravdu nevyhledávám a vracím se jen na ty, co se mi líbí a co mě zaujaly. Na ty, kde se mi něco nelíbí, úmyslně rozhodně zpět nechodím. :-) Díky za komentář.

[55]: Souhlasím, obsah blogu je priorita no.1 a kvůli němu jsem schopná skousnout kdeco. Google také rozhodně není neomylný (stačí, když si vzpomenu,jak kvůli němu málem začala půlka národa psát shlédnout místo správného zhlédnout). Zveřejnit článek bez diakritiky bych se styděla a cizí klávesnici bych rozhodně nebrala jako omluvu, ale to jsem asi jenom já. :-) Mně se také stává, že chci něco vyjádřit, ale vzpomenu si na to jenom v němčině, která je mým otcovským jazykem, nebo v angličtině, která se mi rapidně zlepšuje. Ale když nevím, poradím si jinak a necpu na blog angličtinu. :D Děkuji mockrát za názor.

[56]: Pěkné. :-)

[57]: Nevidím smysl v tom mít perex v angličtině a zbytek v češtině, promiň. Řídím se pravidlem, že buďto celý blog, a nebo ani čárka (když je tedy řeč o těch jazycích). :-) Děkuji za komentář.

[58]: Děkuji.

[59]: Zastávám názor, že bez řádného a očividného důvodu by se neměly míchat dva jazyky dohromady. A už vůbec ne tím způsobem, že jazyk v nadpise je jiný než ten v samotném článku. Prostě v tom nevydím smysl. :-) Děkuji za názor.

63 ichi ichi | E-mail | Web | 19. září 2016 v 19:06 | Reagovat

Tohle je skvělej článek a děsně se mi líbí! Taky mi přijde hrozně směšný, když někdo píše názvy článků v angličtině a zbytek má česky. A ten argument, proč to nedělat, by měl konečně někomu otevřít oči. xD
Jinak co se týče písma, co "neumí česky", na netu se dají najít písma, která češtinu podporují a vypadají úplně stejně jako ta, co ji nepodporují. :-D
Chce to jen trochu googlit. :-D

64 Smithf996 Smithf996 | E-mail | Web | 19. prosince 2016 v 21:34 | Reagovat

griseofulvin isoelectric point ggedgedccdbdkdfe

65 RichardJab RichardJab | E-mail | Web | 21. května 2018 v 0:12 | Reagovat
66 wacurHen wacurHen | E-mail | Web | 4. července 2018 v 0:11 | Reagovat

В современном мире получить высокооплачиваемую работу достаточно сложно, для этого необходимо как минимум иметь документ, который подтверждает квалификацию специалиста. Платить рабочему зарплату не будут только лишь на основе корочки из техникума. Зарабатывать действительно хорошие деньги может только тот человек, который владеет знаниями, умениями и практическими навыками по своей специальности. Если Вы - талантливый работник, но не можете устроиться на предприятие, потому что у Вас нет документа об образовании - обращайтесь в "Учебный центр"! У нас можно <a href=http://cpurf.com>купить удостоверение механика</a> или любой другой специальности , которое позволит Вам обрести желаемую работу.

Многие повара, слесари, сантехники, электрики и другие рабочие уже смогли заказать у нас удостоверение для успешного трудоустройства. Выявить факт подделки не удастся даже самому придирчивому эксперту, потому что мы не делаем копии удостоверений, мы печатаем документы типографическим способом на бумаге, утверждённой государством.

Наши услуги будут полезны и гражданам, которые получили образование, однако потеряли своё удостоверение. Также с компанией "Учебный центр" можно получить второе образование, если Ваша специальность мало востребована в регионе, где Вы проживаете.

Компания "Учебный центр" предлагает своим клиентам наиболее выгодные условия сотрудничества:

1.    Мы изготавливаем все виды удостоверений для рабочих специальностей.
2.    Все заказы принимаются максимально оперативно, готовые удостоверения будут доставлены клиенту по указанному адресу.
3.    Полная конфиденциальность для всех наших клиентов. Ваши личные данные будут храниться в нашей базе до того момента, когда документ будет оформлен. Уже после того, как заказ будет выполнен, мы удалим всю личную информацию клиента.

Иногородним гражданам мы высылаем удостоверения Почтой России, посылками первого класса - сотрудничая с нами, Вы можете быть уверены в том, что заказанный Вами товар будет доставлен в самое ближайшее время. Перед тем, как осуществить оплату заказа, Вы сможете проверить качество изготовленного документа и убедиться в том, что все данные указаны верно.

Узнайте больше о положительных качествах нашей компании лично, позвонив нам по телефону справочной службы. Все контактные данные Вы найдете в специальном разделе. Здесь же можно воспользоваться услугой заказа обратного звонка - мы перезваниваем пользователям сразу после получения запроса!

67 scenaFew scenaFew | E-mail | Web | 7. července 2018 v 0:26 | Reagovat

Пытаясь найти хорошую работу, можно столкнуться с рядом вполне серьёзных препятствий. Самое основное из них связано с отсутствием диплома или удостоверения, подтверждающего получение определенной специальности. Решить данную проблему можно несколькими способами. Первый - это обучение в высшем учебном заведении. Приготовьтесь к тому, что Вам придется потратить на обучение несколько лет. К тому же, достаточно сложно получить место в престижном вузе на бюджетной основе.

Большинство учебных заведений продают бюджетные места абитуриентам с хорошими финансовыми возможностями. Обучение на контрактной основе стоит еще дороже. То есть, получается, что для получения диплома нужно потратить не только время, но и денежные средства. При этом, образование в нашей стране оставляет желать лучшего. Если Вы не займетесь самообразованием и не получите опыт, считаете, что потратили несколько лет впустую.

Проблему можно решить другим способом - <a href=http://okziz.com/vladimir/elektromonter-po-remontu-i-obsluzhivaniyu-elektrooborudovaniya>купить удостоверение электромонтера</a> или любого другого специалиста , которое имеет все необходимые обозначения и является 100% подлинным. Наши мастера внесут информацию о выбранной специальности и поставят печати. Это ни в коем случае не подделка, а оригинальный документ, дающий Вам хорошие возможности и право получить достойную работу.

С этим удостоверением Вы можете забыть о низкооплачиваемой работе. С ним Вас могут принять на очень хорошее место в любую из компаний, как государственную, так и частную. Есть случаи, когда владельцы данного документа устраивались в крупнейшие компании нефтяной и металлургической сферы. Если Вы хотите достичь карьерных высот и вывести свою жизнь на совершенно новый уровень, заказывайте у нас удостоверение, подтверждающее квалификацию специалиста.

Получив необходимый документ, желаемой работы, Вы сможете рассчитывать на:

-    бесплатное повышение квалификации специалиста;
-    Получить пенсионный стаж, страхование, гарантированный отпуск и так далее;
-    Фиксированную заработную плату, а также возможность карьерного роста.

Кроме того, никто не сможет усомниться в том, что Вы закончили учебное заведение и получили диплом абсолютно легально.

Если Вы хорошо разбираетесь в своей специальности, покупка диплома станет для Вас наилучшим вариантом. Выбирайте профессию, заказывайте удостоверение в любом городе России и начните менять свою жизнь к лучшему уже сегодня. Ждем Ваших обращений!

68 duconWEW duconWEW | E-mail | Web | 9. července 2018 v 2:38 | Reagovat

Если Вам нужно как можно быстрее получить документ об образовании или удостоверение, подтверждающее квалификацию, рекомендуем обратиться в компанию Центральное Бюро Удостоверений. Наша компания в режиме "онлайн" обслуживает клиентов со всей России и стран СНГ. У нас можнокупить удостоверение по самой оптимальной стоимости для любой специальности - с нашей помощью Вы сможете начать новую карьеру уже в самое ближайшее время.

Наш проект создан при поддержке таких организаций, как Министерство образования и науки и Росмолодёжь. Поэтому если вы желаете <a href=http://cburf.com>купить удостоверение газорезчика</a>, то оформить заказ на нашем сайте достаточно легко, для этого потребуется выполнить несколько простых действий, и готовый документ будет доставлен Вам сразу же после изготовления:

1.    Прежде всего, потребуется выбрать удостоверение на нашем сайте. Среди огромного перечня документов Вы найдете удостоверения для различных рабочих специальностей, которые свидетельствуют о квалификации специалиста.

2.    Укажите данные, которые запрашиваются в заявке - Ф.И.О., специальность, название учебного заведения и т.д.

3.    Указать удобный для Вас способ доставки заказа - почтой России, поездом РЖД или компанией DHL Express.

4.    Оплатить заказ в режиме онлайн на нашем сайте или наличными при получении посылки.

Наша компания предлагает изготовление документов высокого качества по самым доступным в стране ценам. Благодаря тесному сотрудничеству с государственными органами, мы можем устанавливать выгодные тарифы для наших клиентов. Более того, количество наших клиентов увеличивается с каждым месяцем. Повышенный товарооборот также позволяет существенно снижать ценовые ставки на услуги компании.

Обратившись к нам, Вы сможете не беспокоиться о том, что Вас могут обмануть и продать подделку. Все документы, которые предлагает наша компания, практически не отличаются от оригиналов. Для изготовления удостоверений мы используем бланки государственного образца.

Если у Вас остались вопросы, то позвоните нам прямо сейчас - справочная служба на связи круглосуточно. Контактные данные компании указаны на нашем сайте. Наше удостоверение поможет Вам устроиться на высокооплачиваемую работу - в этом можете даже не сомневаться. Обращайтесь к нам, чтобы получить рабочую специальность уже сегодня!

69 unmatKep unmatKep | E-mail | Web | 19. července 2018 v 0:48 | Reagovat

Если Вы решили установить пластиковые окна, то для Вашей же безопасности рекомендуется подобрать качественный замок, особенно, если Вы живете в частном доме или в квартире на первом этаже, Вам обязательно понадобится защита на окна.

Данная мера предосторожности позволит обезопасить помещение от взлома. Защиту устанавливают не только в жилых домах, но и в общественных заведениях, компаниях, офисах и т. д. Однако ставить решётки на окна уже не модно, а главное - не комфортно. Какую же альтернативу предлагает Интернет-магазин "Домастер"?

Посетите наш официальный сайт, чтобы заказать качественные и доступные оконные замки от взлома! Мы предоставляем гарантию качества на все изделия. Товары мы закупаем только у проверенных производителей.

В нашем ассортименте собрано множество механизмов, которые разнятся размерами, дизайном и принципом действия. Устанавливайте на свои окна специальные защелки, которые позволят открывать окна для проветривания помещения.

Большинство наших клиентов отдают предпочтение замкам с тросом, поворотным механизмам и специальным оконным гребенкам. Защита на окна необходима не только для защиты от взлома. Вы можете установить запирательные механизмы изнутри, которые не позволят Вашему ребенку открыть створки окна, соответственно, подобное изделие рекомендуется установить для безопасности Ваших детей.

Для подобных целей в нашем интернет - магазине достаточно часто заказывают оконные ручки с ключом и замком. Мы сотрудничаем только с известными производителями, которые гарантируют высочайшее качество своей продукции. Выбирать ручки можно по следующим параметрам: длина штифа (35-45 мм), наличие кнопки и цвет (белый, серебристый, бронзовый, золотистый и другие).

Обращайтесь в нашу справочную службу, и мы расскажем про все правила, по которым следует выбирать ручки-блокираторы с ключом. Купить у нас Вы можете несколько ручек для окон, к которым будет подходить один и тот и же ключ. Поэтому Вы никогда не запутаетесь и в любое время сможете открыть или закрыть замок.

Если Вас интересует <a href=https://domaster.ru/magazin/okna/ruchki-okonnye/ruchki-okonnye-s-zamkom/>ручки на окна с замком и ключом купить</a>, то наш интернет - магазин сотрудничает с различными транспортными компаниями, поэтому мы можем доставить заказы в различные регионы нашей страны. Если Вы живете в Москве, то мы предлагаем Вам забрать товар самостоятельно со склада компании и не переплачивать за доставку. Оптовым покупателям мы предоставляем существенные скидки на товар. Ждем Ваших заказов!

70 cacosapona cacosapona | E-mail | Web | 20. července 2018 v 16:23 | Reagovat

Покупайте товары для дома и организации детского досуга в Интернет-магазине "Авалор" - мы предоставляем удобные условия сотрудничества гражданам со всех уголков Российской Федерации. Основную часть нашего ассортимента составляют приспособления для ремонта и обслуживания окон - фурнитура, москитные сетки, уплотнители и т. д.

Покупать у нас выгодно и безопасно, ведь мы всегда готовы обменять товар, если он Вам не подошёл. Минимальная сумма заказа в Интернет-магазине составляет всего 500 рублей.

Кроме этого, мы отправляем заказы в регионы одновременно несколькими транспортными компаниями - это делается для того, чтобы наши покупатели смогли выбрать для себя наиболее дешёвый и удобный вариант доставки. Жителям Москвы и области отправляем посылки курьером. Также мы предоставляем услугу самовывоза - Вы можете забрать заказ на складе компании в удобное для Вас время.

Мы предлагаем широкий ассортимент фурнитуры, которая может понадобиться для установки или ремонта окон. Мы предлагаем продукцию от известных мировых производителей, которая отличается высоким качеством и долговечностью.

Открыв категорию с названием "Фурнитура", Вы сможете заказать качественные петли, запоры, ручки, переключатели и многое другое.

Если Вас интересует <a href=avalor.ru/ok-dv/blokiratory/detskie-zamki-na-okna/>ограничители окна цена</a>? Иногда случается так, что из-за высокого спроса выбранный Вами товар может не оказаться на складе. Однако мы готовы сделать дополнительный заказ необходимого Вам изделия. Даже если выбранного товара не будет в наличии, Вам не стоит беспокоиться. Просто позвоните нашим менеджерам, и мы обязательно поможем в решении сложившейся проблемы.

Кроме уже описанной выше фурнитуры для окон у нас Вы можете также заказать оконные ручки. В нашем магазине ручки без ключа либо с ключом и замком можно подобрать практически для любых пластиковых и алюминиевых окон. Благодаря широте нашего ассортимента, Вы можете купить ручки различного цвета и длины.

У нас есть ручки не только для окон, но и для дверей. Обратите внимание на ручки "Антипаника", которые позволяют быстро открыть дверь в какой-либо критической ситуации и беспрепятственно покинуть помещение, например, при пожаре.

Звоните по указанным на нашем сайте номерам магазина, и мы подскажем Вам в вопросах заказа, а также ответим на любые вопросы относительно сотрудничества с "Авалор".

71 cacosapona cacosapona | E-mail | Web | 20. července 2018 v 19:17 | Reagovat

Интернет - магазин "Авалор" предлагает широкий ассортимент товаров для дома, а также предоставляет выгодные условия сотрудничества для жителей России. Основную часть нашего ассортимента составляют приспособления для ремонта и обслуживания окон - фурнитура, москитные сетки, уплотнители и т. д.

Покупать у нас выгодно и безопасно, ведь мы всегда готовы обменять товар, если он Вам не подошёл. Вам нужно будет оформить заказ на сайте на 500 рублей, чтобы воспользоваться всеми преимуществами нашей компании.

Также мы предлагаем несколько вариантов доставки заказов - Вы можете воспользоваться услугами курьерской службы, почты России, а также одной из логистических компаний. Жителям Москвы и области отправляем посылки курьером. При желании, товар можно забрать лично на одном из наших складов.

Главным преимуществом интернет - магазина "Авалор" является широкий выбор фурнитуры. Мы предлагаем продукцию от известных мировых производителей, которая отличается высоким качеством и долговечностью.

Открыв категорию с названием "Фурнитура", Вы сможете заказать качественные петли, запоры, ручки, переключатели и многое другое.

Если Вас интересует <a href=avalor.ru/ok-dv/blokiratory/detskie-zamki-na-okna/cilindr/zamok-baby-safe-lock>оконный блокиратор baby safety lock</a>? Иногда случается так, что из-за высокого спроса выбранный Вами товар может не оказаться на складе. Однако мы готовы сделать дополнительный заказ необходимого Вам изделия. Если Вы увидите на нашем сайте сообщение о том, что товара нет в наличии - не беда! Просто позвоните нашим менеджерам, и мы обязательно поможем в решении сложившейся проблемы.

Наряду с фурнитурой, большой популярностью у покупателей пользуются оконные ручки. В нашем магазине ручки без ключа либо с ключом и замком можно подобрать практически для любых пластиковых и алюминиевых окон. Благодаря широте нашего ассортимента, Вы можете купить ручки различного цвета и длины.

Кроме того, в нашем магазине Вы сможете приобрести и дверные ручки. Особо интересным экземпляром являются ручки "Антипаника" - изделия обеспечивают немедленное и беспрепятственное открытие двери в критических ситуациях, к примеру, во время пожара.

Звоните по указанным на нашем сайте номерам магазина, и мы подскажем Вам в вопросах заказа, а также ответим на любые вопросы относительно сотрудничества с "Авалор".

72 vearacen vearacen | E-mail | Web | 24. července 2018 v 4:59 | Reagovat

Мы предлагаем сувениры оптом - среди представленного ассортимента товаров Вы сможете заказать:

1.    Готовые изделия, которые уже хранятся на нашем складе.
2.    Подарки, изготовленные по индивидуальному заказу, с учетом всех пожеланий клиентов.

Мы занимаемся производством сувениров, подарочных наборов, корпоративных сувениров, наши специалисты готовы выполнить заказ любой сложности. Мы можем оперативно изготовить любое количество печатной продукции под заказ, нанести на выбранные сувениры логотип Вашей компании или другую необходимую информацию. Нанесение печати на предметы осуществляется по различным технологиям - используются в том числе и метод шелкографии, а также тампопечать.

Чаще всего, в качестве сувениров у нас покупают ежедневники (в основном, в комплекте с подарочными упаковками) - ассортимент этого товара мы регулярно расширяем и обновляем. На данный момент у нас можно приобрести следующие виды ежедневников: датированные, недатированные, полудатированные, планинги и не только.

Кроме того, в комплекте мы предлагаем приобрести наборы ручек, карандашей, подставки под канцтовары, фломастеры и многое другое.

Рекомендуем заказать сувениры с логотипом в качестве подарка на профессиональный праздник для всех работников офиса. Специально для этого мы создали рубрику: "К праздникам", в которой вся тематическая сувенирная продукция рассортирована по конкретным событиям. У нас есть категория подарков ко дню энергетика, Новому Году, дню авиации, Дню Рождения компании и не только.

Заказывая у нас сувенирную продукцию с логотипом компании, Вы действуете эффективно - изображения на пакетах, ручках или футболках являются визуальной рекламой, которая запоминается потенциальным клиентам лучше всего. К примеру, случайно увидев на улице парня в футболке с логотипом пиццерии, прохожий не задумываясь запомнит название заведения. Если тот же человек захочет заказать пиццу, он вспомнит увиденное изображение и позвонит именно в Вашу компанию.

Чтобы ознакомиться с полным списком сувениров, переходите на сайт нашего Интернет-магазина "Удачный выбор". Минимальная сумма заказа составляет 10 тысяч русских рублей, ведь мы работаем только с оптовыми покупателями. Звонитенам или оставляйте заявку на сайте - наши сотрудники обязательно свяжутся с Вами для уточнения деталей.

Если Вас интересует <a href=https://www.uvbr.ru/tipografia>офсетная печать брошюр</a>, то ждём Ваших обращений!

73 vearacen vearacen | E-mail | Web | 24. července 2018 v 10:38 | Reagovat

Мы предлагаем сувениры оптом - в широкий ассортимент сувенирной продукции входят:

1.    Готовые изделия, которые уже хранятся на нашем складе.
2.    Подарки, изготовленные по индивидуальному заказу, с учетом всех пожеланий клиентов.

Мы занимаемся производством сувениров, подарочных наборов, корпоративных сувениров, наши специалисты готовы выполнить заказ любой сложности. Мы можем оперативно изготовить любое количество печатной продукции под заказ, нанести на выбранные сувениры логотип Вашей компании или другую необходимую информацию. Мы используем различные технологии печати - шелкография, тампопечать и другие.

Чаще всего, в качестве сувениров у нас покупают ежедневники (в основном, в комплекте с подарочными упаковками) - ассортимент этого товара мы регулярно расширяем и обновляем. На данный момент у нас можно приобрести следующие виды ежедневников: датированные, недатированные, полудатированные, планинги и не только.

Кроме того, в комплекте мы предлагаем приобрести наборы ручек, карандашей, подставки под канцтовары, фломастеры и многое другое.

Рекомендуем заказать сувениры с логотипом в качестве подарка на профессиональный праздник для всех работников офиса. Посетите раздел сайта "К праздникам", чтобы ознакомиться с богатым ассортиментом продукции, которая предназначена для различных мероприятий. У нас есть категория подарков ко дню энергетика, Новому Году, дню авиации, Дню Рождения компании и не только.

Заказывая у нас сувенирную продукцию с логотипом компании, Вы действуете эффективно - изображения на пакетах, ручках или футболках являются визуальной рекламой, которая запоминается потенциальным клиентам лучше всего. Например, увидев мельком логотип и название пиццерии на футболке, человек, который будет проходить мимо, обязательно их запомнит. Если тот же человек захочет заказать пиццу, он вспомнит увиденное изображение и позвонит именно в Вашу компанию.

Чтобы ознакомиться с полным списком сувениров, переходите на сайт нашего Интернет-магазина "Удачный выбор". Минимальная сумма заказа составляет 10 тысяч русских рублей, ведь мы работаем только с оптовыми покупателями. Звонитенам или оставляйте заявку на сайте - наши сотрудники обязательно свяжутся с Вами для уточнения деталей.

Если Вас интересует <a href=https://www.uvbr.ru/tipografia>печать визиток Москва</a>, то ждём Ваших обращений!

74 wiliglor wiliglor | E-mail | Web | 30. července 2018 v 15:42 | Reagovat

Want to listen to your favorite music for free without being distracted by annoying ads? Then click the link <a href=http://mp3ss.net>http://mp3ss.net</a>, and you will open a huge media library - only the most popular and famous artists of different genres are represented here.

Music is divided into sections. We can listen to you in public:

- New tracks. We constantly update the music on the site so that you can at any time enjoy the hits , which most recently conquered many charts. Would you like to receive information about the latest world music releases? Opening the section called "What's New", any site visitor can listen to the latest tracks.

- Hit songs. Do you often want to immerse yourself in the world of music, forgetting about all the problems and troubles? Choose this section, which presents hits of world artists, well known to any music lover. If you are a fan of modern parties, then the above The site will be extremely useful at any time of the day! For fans of modern music this section will also have to taste, as we have collected here the most top songs of recent years.

- Top songs of the day. If you want to find out what is popular in the field of music today, we recommend that you look into the "Today's Trend" section and listen to the latest selection presented by our service. Specially developed rating I system allows you to determine the most popular and frequently listened tracks for the day.

- Nostalgia. Do you like old retro songs? Do you prefer the old-good classics of popular music? Then the above-mentioned section will be very useful for you. Surrender to pleasant memories together with Mp3ss.net!

In order to find the composition you are interested in, it does not take much time, Besides, the search can be performed by specifying the name of the song, artist or album name. If you want on our service, you can not only listen to your favorite hits online 24 hours a day, but also download them to your computer in one click. .net you can not just listen to your favorite tunes - we also offer download songs or entire albums to your computer for free.  

We can get absolutely free access to a large number of music tracks, and the main advantage of our service is the absence of advertising, distracting from a pleasant pastime. There is also no need to go through the registration procedure, that we appreciate the time of its users by providing them with only the most simple and intuitive functionality .

75 kelisSef kelisSef | E-mail | Web | 31. července 2018 v 19:59 | Reagovat

Полноценный сон чрезвычайно важен для здоровья человека, однако не многие люди уделяют внимание столь необходимой жизненной составляющей. Как результат, мы очень многое теряем и недополучаем - в данном случае, речь не только о физическом восстановлении организма, но и разных психологических аспектах. Осознанные сны - это сила, которой нужно умело пользоваться!

Тот факт, что осознанные сновидения воздействуют на жизнь, человечество знает еще с античных времен. Даже в современном мире осознанные сновидения не полностью изучены, однако теперь у Вас есть возможность воспользоваться прибором "DreamTrainer", который откроет перед Вами тайны неизведанного - у нас Вы можете приобрести прибор по выгодной стоимости. Чтобы купить дивное приспособление, свяжитесь по телефону с нашим менеджером или оставьте заявку на сайте, которую мы рассмотрим в скором времени.

<a href=https://claps.me/catalog/pribory-dlya-osoznannykh-snov/dreamtrainer-proverka-osoznannosti/>Осознанный сон</a> - это такое состояние, когда человек спит, но при этом четко осознает это и может управлять сознанием. Использование нашего уникального прибора, а также осознанный сон позволят Вам:

-    реализовать любые свои фантазии, включая сексуальные;
-    ощущать реально любые внешние факторы;
-    решить свою психологические проблемы, в том числе, побороть фобии, которые заставляют Вас переживать неописуемый ужас;
-    максимально раскрыть свой внутренний мир и творить в любой из областей, найдя наиболее подходящий образ для будущих работ.

Используя устройство "DreamTrainer", Вы сможете получить доступ к безграничным возможностям во сне.

О том, чтобы научиться контролировать свой сон, мечтают многие люди. Вы имеете возможность реализовать мечту уже сегодня, приобретя специальный прибор "DreamTrainer". Отныне Вы сможете оценить все преимущества осознанных сновидений, что позволит Вам проверить реальность и решить многие проблемы. Стоимость прибора доступна всем, а суть его работы состоит в том, чтобы выполнять тренировку сознания с помощью специальных световых индикаторов. Проверка реальности необходима для того, чтобы вы четко могли осознавать, в каком из состояний находитесь в текущий момент времени. Специальный акселерометр, который входит в состав прибора, предназначен для распознавания любых изменений положения тела человека. Нужную чувствительность для того, чтобы исключить ложные срабатывания, можно задать в настройках.

Прежде всего, Вам нужно будет научиться распознавать реальность, после чего Вы сможете легко практиковать состояние осознанного сновидения. Покупайте "DreamTrainer" и ощутите все вышесказанное на практике.

76 zarasBoono zarasBoono | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 11:09 | Reagovat

Can't find a music portal that allows you to listen to and download music for free? In this case, we present you our unique portal, where anyone can enjoy the latest hits in the selected genre absolutely free! You can get acquainted with the features of the music service right now by clicking on the link / to learn more about the proposed resource, use the link <a href=http://mp3ss.net>http://mp3ss.net</a>

the Main advantages of our service:  

- Simple and convenient functionality./ Clear and simple interface. You won't find anything extra on the site. The portal has a built - in player for playing music online, as well as a few simple filters, with which you can quickly select songs for certain genres and categories.

- No advertising on the site. Often on such resources you can find advertising banners that distract from listening to music. Many users are greatly inconvenienced by them./ Agree, it is not very convenient to repeatedly close pop-up ads. By choosing our music portal, you can enjoy high-quality tracks, because we have completely removed advertising on our website.

- The possibility of rapid downloading content. If you want to save your favorite songs on your computer, you do not need to download additional applications. Just click on the corresponding icon and the download process will start soon!

- Play songs in order or randomly. If you want to listen to the whole album of your favorite band - we offer you to use a special feature of the service, which allows you to play songs in a row or in a random order.

-    Nice design./ Stylish design of the site. Once on our site for the first time, you probably already noted its simple, but very modern appearance. In addition, using the special buttons, you can share with your friends the selected songs.

-    No need to register on the site. To use our service, you just need to use the search box and enjoy your favorite songs in the selected genre.

On our service you will find a lot of interesting songs that will help you to temporarily abandon the pressing problems, allowing the music to take you into the wonderful world of sounds and popular hits. Do you want to please your friends with new tracks or looking for music of your favorite artist? We assure you that with our help you will be able to find everything you need to spend time with pleasure.

77 zarasBoono zarasBoono | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 12:51 | Reagovat

Can't find a music portal that allows you to listen to and download music for free? In this case, we present you our unique portal, where anyone can enjoy the latest hits in the selected genre absolutely free! You can get acquainted with the features of the music service right now by clicking on the link / to learn more about the proposed resource, use the link <a href=http://mp3ss.net>http://mp3ss.net</a>

Our advantages:

- Simple and convenient functionality./ Clear and simple interface. No extra information on the site in the form of advertising you will not find. Our experts have placed on the site a player that allows you to listen to music without restrictions, there are also special filters that allow you to quickly find the song you are interested in.

- No advertising on the site. Often on such resources you can find advertising banners that distract from listening to music. Many users are greatly inconvenienced by them./ Agree, it is not very convenient to repeatedly close pop-up ads. Our portal is ready to provide you with a great alternative to the famous music portals with advertising, ensuring the complete absence of the latter.

- Quickly download songs to your computer or smartphone. If you want to save your favorite songs on your computer, you do not need to download additional applications. Just click on the corresponding icon and the download process will start soon!

- Play songs in order or randomly. If you want to listen to the whole album of your favorite band - we offer you to use a special feature of the service, which allows you to play songs in a row or in a random order.

-    Nice design./ Stylish design of the site. If you use the suggested link and visit our website, you will be able to appreciate its modern design, which is sure you will like. If necessary, you can share your search results with your friends using the social buttons.

-    Absence of registration. To use our service, you just need to use the search box and enjoy your favorite songs in the selected genre.

On our service you will find a lot of interesting songs that will help you to temporarily abandon the pressing problems, allowing the music to take you into the wonderful world of sounds and popular hits. Are you planning a party at home or just want to listen to your favorite band? We assure you that with our help you will be able to find everything you need to spend time with pleasure.

78 numitKer numitKer | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 13:32 | Reagovat

Ищете <a href=https://www.absolutenailsystems.com/>заказать гель лак ans дешево</a> , чтобы профессионально заниматься ногтевым сервисом? Наш Интернет-магазин предоставляет широкий ассортимент товаров для маникюра от трендового производителя ANS. AbsoluteNailSystems - один из лидеров украинского рынка среди поставщиков продукции для ногтевого бизнеса, его выбирают профессионалы преимущественно за высокое качество и доступную стоимость.

Мы являемся официальным магазином ANS, поэтому всегда предоставляем цены ниже, чем у конкурентов. В числе наших покупателей индивидуальные мастера, которые работают на себя, а также крупные маникюрные салоны. На нашем сайте Вы сможете заказать ans гель лаки недорого оплатив товар картой ПриватБанка или воспользовавшись наложенным платежом для большего удобства. Отправляем товар в любые регионы Украины с помощью компании Новая Почта.

Мы разработали систему скидок для авторизованных покупателей, благодаря которой можно приобрести товар по сенсационно низкому тарифу! Выполнив все условия, необходимые для регистрации на сайте, Вы получите 2% скидки на представленные в каталоге лаки для ногтей.

Для тех клиентов, которые оформили заказ на сумму 750 грн. и выше, мы предоставляем 2,50% скидки. Заказывайте товары общей стоимостью более 1500 грн., и получайте 5,00% скидки! Помимо этого, в нашем магазине есть разделы "Распродажа" и "Товары со скидкой", где также можно подобрать продукцию по выгодным расценкам.

Если Вы хотитекупить гель лак дешево, просто перейдите на сайт Интернет-маркета и оформите онлайн-заявку. Среди широкого ассортимента качественной продукции Вы найдете цветные лаки, базовые покрытия, материалы для наращивания ногтей и множество других товаров. Мы предлагаем несколько видов флакончиков различного объема, чтобы Вы, к примеру, могли купить лак для пробы, не затрачивая при этом лишних средств.

Мы всегда держим поклонников бренда ANS в курсе последний новинок от производителя. Откройте раздел "Новинки", чтобы быть в курсе последних поступлений от бренда AbsoluteNailSystems. В наших каталогах всегда выставляются на продажу новые ans гель лаки, купить которые Вы сможете всего в два клика!

Вы новичок в ногтевом бизнесе, и не знаете, какой именно товар приобрести для начала профессиональной деятельности? Перед тем, как заказать гель лак ans дешево, обратитесь за бесплатной консультацией к нашему менеджеру. Наши профессионалы помогут Вам сориентироваться в ассортименте и подобрать необходимые товары. Мы готовы ответить на все Ваши вопросы и предоставить необходимую информацию относительно продукции AbsoluteNailSystems.

79 tempeTot tempeTot | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 18:46 | Reagovat

Профессиональная продукция для мастеров по наращиванию ногтей от популярного косметического бренда ANS (AbsoluteNailSystems) теперь доступна каждому украинскому мастеру маникюра! Представленный магазин гель лаков - это официальный сайт популярного в Украине производителя ANS, поэтому мы предоставляем приемлемые цены без накруток, удобные способы доставки и оплаты товаров, широкий ассортимент продукции.

Покупая наш товар, Вы делаете выгодную инвестицию в свой бизнес, которая окупится с лихвой в считанные недели. В нашем интернет - магазине Вы найдете самые актуальные цветовые решения - Ваши клиентки будут в восторге от Вашего приобретения.

У нас можно приобрести материалы как для базового покрытия - прозрачная, розовая, натуральная каучуковая база 16/30 мл, так и для верхнего - глянцевый, бриллиантовый, плюшевый топ для ногтей с липким слоем и без него.

Также предлагаем <a href=https://www.absolutenailsystems.com/>купить гель лак недорого</a> трендовых и сочных цветов из различных коллекций. В разделе продукции премиум - уровня Вы найдёте более 80-ти разновидностей покрытия для ногтей во флакончиках. Здесь можно подобрать серию нежных розовых оттенков, либо страстных насыщенных цветов плана чёрного, бордового и т. д.

"Меховые ногти" - тренд, который в данный момент находится на пике популярности. У нас Вы без труда подберете все необходимые материалы, которые помогут создать необычный и модный маникюр. Благодаря особой текстуре лака, Ваши ногти по виду будут напоминать плюшевую ткань, сохраняя при этом гладкую поверхность.

На нашем сайте можно заказать гель лаки недорого , которые содержат блестящие частицы. При помощи такого лака Вы сможете создать эффект сияния драгоценных камней. Бриллиантовый лак является незаменимым атрибутом эпатажного или праздничного образа. Покрытие не нуждается в дополнительном декорировании, нанесении стразов или каких-либо изображений.

Еще одним популярным маникюром является так называемый "кошачий глаз". У нас Вы можете купить гель лаки ans из этой серии в 18 цветовых вариантах! Для заказа товара просто добавьте его в корзину и заполните краткую форму онлайн-заявки. Отправляем товар посредством Новой Почты по предоплате либо наложенным платежом.  

Однако это далеко не все товары, которые мы готовы Вам предложить - заходите на наш официальный сайт.чтобы более подробно ознакомиться с ассортиментом продукции ANS. Сотрудничать с нами выгодно - мы предоставляем гибкую систему скидок и профессиональные консультации по вопросам выбора продукции.

80 reletlayep reletlayep | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 21:38 | Reagovat

Обратившись в наш интернет - магазин, мастера маникюра смогут заказать гель лак недорого от известного бренда ANS. Главные преимущества товара - это высокое качество и безопасность для здоровья человека, модные цвета и текстуры, оптимальный объём флакончиков.

Мы предлагаем выгодные условия сотрудничества для наших клиентов, поэтому продаем материалы для маникюра по самым низким ценам. Кроме того, при заказа товара на крупную сумму Вы сможете получить дополнительный бонус – скидку на приобретенную продукцию! Зарегистрированные пользователи нашего интернет - магазина автоматически получают скидку в 2% на все предлагаемые товары.

В числе наших постоянных покупателей - квалифицированные мастера маникюра, которые работают "на себя", специализированные нейл салоны, и прочие коммерческие организации.

Мы отправляем заказы по Новой Почте, чтобы Вы могли вовремя получить свой ans гель лак. Купить этот товар можно только у официальных партнёров неил-бренда либо на сайте производителя, поэтому наши услуги являются практически эксклюзивными и широко востребованными на украинском рынке.

У нас Вы сможете <a href=https://www.absolutenailsystems.com/>заказать ans гель лаки</a> любого цвета в оптимальном для работы объеме. Большой популярностью пользуются материалы с текстурами "Кошачий глаз" и "Бриллиантовые ногти". Средства, потраченные на закупку таких лаков, окупят себя за несколько недель, ведь покрытие на данный момент широко востребовано среди модниц всех стран.

У нас Вы можете выгодно приобрести многие материалы, в том числе и ans гель лак. Цена на все группы товара Вас приятно удивит - к примеру, в режиме онлайн мы предлагаем приобрести различные препараты для маникюрной мастерской. В ассортименте - обезжириватель, бескислотныйпраймер, средство для удаления кутикулы и не только. Также к нам обращаются за недорогими расходными материалами: светодиодными лампами нового поколения для полимеризации, шлифовочными блоками, пилками и палитрами. Весь товар сертифицирован.

Приобрести модный гель лак на нашем сайте сможет любой желающий. Мы создали разделы "Новые товары", "Лучшие товары" и другие для того, чтобы товары было приобретать максимально комфортно! Кроме того, Вы всегда можете задать нам вопрос в разделе "Помощь". Остались вопросы? Обращайтесь к нашим специалистам за профессиональной консультацией – мы всегда рады нашим клиентам!

81 reletlayep reletlayep | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 0:01 | Reagovat

Обратившись в наш интернет - магазин, мастера маникюра смогут заказать гель лак недорого от известного бренда ANS. Главные преимущества товара - это высокое качество и безопасность для здоровья человека, модные цвета и текстуры, оптимальный объём флакончиков.

Мы предлагаем выгодные условия сотрудничества для наших клиентов, поэтому продаем материалы для маникюра по самым низким ценам. Помимо этого, предоставляем скидки на заказы - чем больше сумма покупки, тем выше процент скидки. Обратите внимание, чтобы получить 2% скидки на весь ассортимент, достаточно всего лишь авторизоваться на сайте нашего магазина!

В числе наших постоянных покупателей - квалифицированные мастера маникюра, которые работают "на себя", специализированные нейл салоны, и прочие коммерческие организации.

Мы отправляем заказы по Новой Почте, чтобы Вы могли вовремя получить свой ans гель лак. Купить этот товар можно только у официальных партнёров неил-бренда либо на сайте производителя, поэтому наши услуги являются практически эксклюзивными и широко востребованными на украинском рынке.

У нас Вы сможете <a href=https://www.absolutenailsystems.com/>заказать ans гель лак недорого</a> из различных коллекций производителя. Маникюр "Кошачий глаз", а также лаки с добавлением блестящих частичек особо актуальны в этом сезоне. Средства, потраченные на закупку таких лаков, окупят себя за несколько недель, ведь покрытие на данный момент широко востребовано среди модниц всех стран.

Заметим, что у нас выгодно покупать не только ans гель лак. Цена на представленные материалы покажется Вам более чем доступной, к тому же, у нас Вы сможете приобрести и другие необходимые Вам товары. В ассортименте - обезжириватель, бескислотныйпраймер, средство для удаления кутикулы и не только. Также к нам обращаются за недорогими расходными материалами: светодиодными лампами нового поколения для полимеризации, шлифовочными блоками, пилками и палитрами. Весь товар сертифицирован.

Приобрести модный гель лак на нашем сайте сможет любой желающий. Мы создали разделы "Новые товары", "Лучшие товары" и другие для того, чтобы товары было приобретать максимально комфортно! Если Вы хотите уточнить какие-либо детали относительно заказа, обращайтесь к нашим сотрудникам, разместив в соответствующем разделе свой вопрос. Остались вопросы? Мы ждём Вашего обращения и готовы предоставить исчерпывающую и бесплатную консультацию.

82 cogerCrali cogerCrali | E-mail | Web | Neděle v 13:53 | Reagovat

Собрались в Улан-Удэ и не знаете, где остановиться на ночь? Не хочется переплачивать за проживание в дорогих гостиницах с непомерным ценником? Рекомендуем обратить внимание на хостел европейского уровня Hostel&Lux VICTORIA, который расположен недалеко от цента Улан-Удэ.

Hostel&Lux VICTORIA - это стильный хостел в Улан-Удэ , посетив который Вы сможете полноценно отдохнуть и провести время за доступную цену, в сравнении с другими предложениями в городе. Все номера класса "Хостел" оборудованы мебелью из натурального дерева, созданной вручную. Наши лучшие дизайнеры продумали современное обустройство номеров, позаботившись даже о самых мелких деталях, к тому же, Вас ждет удобная и функциональная персональная кухня. Гарантируем, что у нас Вы почувствуете себя как дома!

Если Вас интересует <a href=http://myhotelvictoria.ru>снять гостиницу в Улан Удэ недорого</a>, то мы предлагаем:

-    Широкий выбор гостиничных номеров от эконом до люкс класса;
-    Полноценные завтраки, доступ к интернету - стоимость за эти услуги включена в стоимость номера;
-    Высокий уровень качества обслуживания, отзывчивый персонал;
-    Постельное белье из гипоаллергенных материалов наивысшего качества;
-    Гостеприимная и домашняя атмосфера;
-    Отель расположен недалеко от центра города;
-    Наличие современной системы вентиляции и кондиционирования;
-    Своевременная уборка номеров;
-    Приятные цены и многое другое.

Посетив интернет - сайт нашего отеля, Вы сможете оставить заявку, чтобы забронировать номер на нужную дату, также Вы можете связаться с нашим менеджером для уточнения всех деталей. Нет времени разбираться в функционале? Закажите "Обратный звонок", и наши специалисты свяжутся с Вами в самое короткое время, чтобы предложить Вам наиболее оптимальные варианты проживания.

Обратите внимание на то, что все наши номера укомплектованы всем необходимым для проживания и имеют свой неповторимый дизайн. Мы привлекли самых неординарных дизайнеров интерьера, чтобы создать не только необычные решения в оформлении номеров, но и гарантировать комфортное проживание гостям нашего города.

Проживание в нашем отеле полностью перевернет Ваши представления об отечественных отелях и хостелах. Приехав в Улан-Удэ, сразу же заезжайте к нам - Вас ждут комфортабельные номера с качественной и удобной мебелью, а также высококлассный сервис и дружеская атмосфера. Вместе с нами Вы сможете существенно сэкономить свои средства, взамен получив полноценных отдых в лучшем хостеле Улан-Удэ. Звоните нам и бронируйте номера!

83 lacsoZef lacsoZef | E-mail | Web | Neděle v 19:53 | Reagovat

Интересует <a href=http://myhotelvictoria.ru>гостиницы Улан Удэ</a> по приемлемой цене? Современный хостел предлагает всем гостям города комфортабельные номера различных ценовых категорий. Обратившись к нам, Вы сможете забронировать номер на интересующую Вас дату, некоторые из высококлассных номеров описаны ниже:

-    Полулюкс "Орхидея". Хотите ощутить настоящую гармонию? Выбрав номер "Орхидея", Вы сможете полностью расслабиться и забыть обо всех неурядицах и проблемах, которые так часто омрачают нам жизнь. Мебель, стены и даже сантехника - все здесь оформлено в едином стиле, а каждая деталь в интерьере наполнена роскошью и элегантностью.

-    Полулюкс "Оранж". Хотите получить заряд бодрости с самого утра? Ваша поездка в Улан-Удэ станет максимально продуктивной и успешной, стоит Вам переступить порог этого гостиничного номера, оформленного в ярких и сочных оттенках. Каждый Ваш день будет наполнен позитивом и хорошим настроением!

-    Стандарт "Лондон". Гостиничный номер, выполненный в оригинальном стиле, таит в себе незримый дух туманного Альбиона и подойдет всем любителям путешествий и английской культуры. Сдержанные тона, строгие формы, приглушенные цвета - все это помогает ощутить английский стиль даже в Улан-Удэ. Прекрасный вариант для деловых людей!

-    "Морской" номер класса стандарт. Хотите ощутить дуновение легкого бриза и шум волн? Не всегда есть возможность посетить экзотические страны с золотыми песчаными пляжами - мы предлагаем Вам альтернативу - гостиничный номер, который выполнен в морском стиле. Идеальный вариант для тех, кому не чужд дух приключений даже в дороге!

Стоимость всех гостиничных номеров находится на приемлемом уровне, поэтому каждый наш посетитель может рассчитывать на комфорт и высокий уровень обслуживания. Прибыв в гостиницу Hostel&Lux VICTORIА, Вы окажетесь в приятной и комфортной обстановке, полностью располагающей к отдыху.

При этом наши гости получают уникальную возможность побывать в оснащённых дизайнерских номерах, в которых у Вас будет неограниченный доступ к Интернету. Также мы предлагаем:

-    Постельные принадлежности из гипоаллергенных материалов;
-    Бесплатный завтрак (в случае заселения на сутки или более);
-    Номера оснащены кондиционерами;
-    Элитные материалы, используемые в декоре помещений;
-    Мебель из натурального дерева и других качественных материалов.

Забронировать понравившийся номер можно как по телефону, так и на сайте отеля.

84 ratuncrams ratuncrams | E-mail | Web | Včera v 9:11 | Reagovat

Посетив интернет - сайт под названием "База Специалистов", Вы сможете без труда отыскать анкеты мастеров - специалистов, которые уже успели зарекомендовать себя на рынке труда исключительно с положительной стороны.

Обратившись к нашему интернет - ресурсу, Вы сможете быстро найти опытного специалиста в интересующей Вас сфере, например, Вы сможете вызвать врача на дом , который готов в любое время оказать необходимую помощь.

Найти частного мастера очень и очень просто - так же, впрочем, как и отфильтровать свой поиск по целому ряду параметров. Даже если Вам не приходилось ранее пользоваться нашим интернет - ресурсом, Вы сможете без труда разобраться со всеми нюансами предложенного интерфейса.

Специалисты Москвы и Санкт-Петербурга готовы прийти на помощь в любой момент! Укажите интересующие Вас параметры с специальной онлайн - форме, чтобы еще больше упростить поиск специалиста на нашем сайте. Отфильтровать необходимые данные можно по:

- возраст - Вы можете указать возраст специалистов, к примеру, от 20 до 35, и результат поиска тут же появится на экране;

- женский и мужской пол специалиста;

- месту приёма (мастера Москвы и Санкт-Петербурга могут выезжать по необходимому адресу, работать удаленно/ на дому/ у работодателя, а также в салоне, студии, либо любом другом заведении);

- опыту работы (здесь Вы можете задать любое интересующее значение - вариантов выбора представлено огромное множество);

- стоимость услуг - укажите диапазон приемлемой для Вас суммы, и Вы сможете подобрать подходящего специалиста в Вашем городе по оптимальной стоимости.

Кстати, рекомендуем также обратить Ваше внимание на то, что именно на нашем сайте имеется специальный раздел под названием "чёрный список" - это удобное решение поможет Вам заблаговременно понять, что с мастером, репутация которого оставляет, как говорится, "желать лучшего", лучше не связываться вовсе. Заинтересовала <a href=http://baza-specialistov.ru>база профессионалов своего дела</a>? Тогда откройте раздел "Условия", чтобы детально ознакомиться со всеми нюансами пользования нашим сайтом. Кроме того, Вы можете бесплатно разместить свою анкету, однако чтобы получить преимущества перед конкурентами, советуем оплатить размещение VIP - анкеты. Получать клиентов без посредников - просто! Просто заходите на наш сайт и размещайте анкету.

85 ratuncrams ratuncrams | E-mail | Web | Včera v 10:59 | Reagovat

Название сайта "База Специалистов" целиком и полностью соответствует его смысловому содержанию - именно здесь представлены многочисленные анкеты мастеров - специалистов, многие из которых успели получить массу положительных отзывов от благодарных клиентов.

С нашей помощью можно не только подыскать действительно квалифицированного специалиста, но и, к примеру, вызвать врача на дом для оказания первой и неотложной помощи.

Найти частного мастера в огромной базе достаточно просто, ведь мы подготовили специальную систему фильтров, которые позволяют отсортировать по определенным параметрам представленных специалистов. Пользоваться нашим сайтом легко - в интуитивно понятном интерфейсе разобраться сможет даже не слишком опытный интернет - пользователь.

Специалисты Москвы и Санкт-Петербурга в любое время готовы выехать на вызов! Для того, чтобы Вы могли лучше сориентироваться в выборе, мы предлагаем задать необходимые параметры в онлайн - форме. Мы предлагаем несколько фильтров, которые позволят сортировать мастеров по таким параметрам:

- возраст - Вы можете указать возраст специалистов, к примеру, от 20 до 35, и результат поиска тут же появится на экране;

- женский и мужской пол специалиста;

- адрес, по которому Вас смогут принять - (мастера Москвы и Санкт-Петербурга , как правило, выезжают на вызов или могут вести прием в собственной студии, на дому или же у работодателя - все эти варианты мы уже предусмотрели;

- опыт работы мастера - выбирайте любое из представленных значений, чтобы сделать наиболее рациональный выбор;

- стоимости (Вы можете самостоятельно вписывать необходимый диапазон суммы, указывая диапазон цен "от" и "до").

Рекомендуем посетить раздел нашего сайта со специфическим названием "Черный список", где представлены мастера, которое не справляются со своей работой и получили негативные отзывы от своих клиентов - это поможет Вам сориентироваться и не попасть к неквалифицированному специалисту, который не способен предоставить свои услуги на должном уровне. Понравилась наша <a href=http://baza-specialistov.ru>база массажистов</a>? Тогда откройте раздел "Условия", чтобы детально ознакомиться со всеми нюансами пользования нашим сайтом. Да, и размещаться у нас можно абсолютно бесплатно (платить можно лишь за поднятие анкет в списке либо за VIP - анкеты, имеющие действительно огромное множество конкурентоспособных преимуществ). Теперь Вы сможете найти клиентов, даже не обращаясь к посредникам! И вы уже знаете, как это сделать...

86 conloRak conloRak | E-mail | Web | Včera v 14:23 | Reagovat

Интересует профессиональный <a href=https://b-plan.kz>бизнес план на заказ</a> в Казахстане? Компания "МСБ-консалтинг" уже много лет предоставляет свои услуги, с нашей помощью Вы сможете выгодно представить свой проект и бысто найти заинтересованных в его реализации инвесторов.

Наши специалисты тщательно проанализировали такие сферы предпринимательской деятельности, как:

-    Растениеводство - если Вы хотите заказать бизнес план КФХ, то мы поможем Вам получить необходимое финансирование от частных инвесторов или банка. Мы выделим главные преимущества Вашего проекта, рассчитаем перспективу его развития, а также поможем воплотить в жизнь все Ваши идеи.

-    Гостиничный бизнес и аренда - эта область предпринимательской деятельности требует от предпринимателя более детального подхода, так как она может быть связана с международным правом и стандартами, которым Ваш бизнес должен будет соответствовать. Специалисты нашей компании смогут подготовить детальный бизнес-план за короткое время, кроме того, постараются устранить все недостатки и недочеты для успешной организации бизнеса. В том случае, если Вам требуется разработка бизнес плана, заказать его Вы можете уже сейчас, позвонив нам по телефону!

-    Строительный бизнес. Данная сфера предполагает постоянную конкуренцию среди крупных компаний. Чтобы выиграть тендер, необходимо иметь существенные преимущества перед конкурентами. Обращайтесь к нашим специалистам, которые помогут Вам подготовить успешный проект и разработают массу конкурентоспособных особенностей Вашей деятельности.

-    Логистические компании. Решение об открытии транспортной компании связано с серьезными рисками и преодолением конкурентной борьбы - только предоставление уникального продукта поможет получить финансирование для дальнейшего развития. Разработка бизнес плана в Астане - выгодное решение для всех начинающих предпринимателей.

-    Производственная сфера. Чтобы наладить производство какой-либо продукции необходимо учитывать множество факторов, к примеру, Вам потребуется приобрести соответствущее оборудование, арендовать помещение и организовать весь процесс без существенных рисков. Конечный продукт Вашего бизнеса должен быть не просто качественным, а уникальным, способным получить соответствующий спрос у целевой аудитории.

Разработка бизнес плана, цена которого может быть разной, что зависит от сложности проекта, выполняется нашими специалистами за короткие сроки и с учетом всех необходимых стандартов. Обращайтесь!

87 ramisGuara ramisGuara | E-mail | Web | Včera v 18:44 | Reagovat

Приветствуем Вас, уважаемый посетитель! На нашем интернет - сайте Вы сможете в любое удобное для себя время выбрать интересующее предложение, затратив при этом минимальное количество собственного времени. Мы помогаем людям со всех уголков Российской Федерации как найти столь желанную работу, так и в сжатые сроки отыскать квалифицированных мастеров своего дела. Акцентируем Ваше внимание на том, что мы помогаем сэкономить не только время - ознакомившись с нашим сайтом, Вы можете сберечь в том числе и финансовые средства (нашим конкурентоспособным преимуществом является работа без переплат). База профессионалов своего дела всегда пополняется, а это значит, что людей, которые могут Вам помочь, с течением времени становится всё больше и больше!

На нашем сайте имеется:

- база репетиторов;
- база массажистов;
- база бухгалтеров и юристов;
- база стилистов и имиджмейкеров;
- база фотографов.

Помимо этого, свои услуги предлагают спортивные тренеры, профессиональные артисты, квалифицированные врачи, а также:

- работники салонов красоты - мы предлагаем анкеты востребованных парикмахеров, мастеров маникюра, визажистов, которые смогут выполнить все Ваши пожелания и создадут незабываемый и стильный образ;

- профессиональные мастера, которые занимаются ремонтом - всю подробную информацию Вы найдете, выбрав определенную категорию на сайте;

- автоинструкторы (специалисты смогут быстро обучить всем тонкостям езды и предложить действительно наилучшие и наиболее комфортные решения для всех, без исключения, заинтересованных клиентов);

- специалисты IT-сферы - здесь вы найдете самых креативных пиарщиков, маркетологов, контент - менеджеров, тестировщиков, оптимизаторов, редакторов и т.д.;

- домашний персонал (водители, домработницы, садовники, уборщики и многие другие специалисты);

- ветеринары (от аквариумистики и до лечения онкологичных заболеваний у животных - всё доступно);

- видеооператоры (любительская, постановочная, репортажная и свадебная видеосъёмка).

С нашей помощью Вы быстро найдете нужного специалиста. Воспользуйтесь нашей базой, чтобы решить свои проблемы и предоставить работу настоящему мастеру.

Если Вас интересует <a href=http://baza-specialistov.ru>база лучших мастеров</a>, то администрация сайта не несет ответственности за непосредственный контакт с работником - Вы принимаете решения исключительно на своё усмотрение.

88 sansalop sansalop | E-mail | Web | Dnes v 6:09 | Reagovat

Вы хотите  разработать бизнес - план, однако не знаете, с чего начать? Чтобы не упустить свой шанс и начать свое дело при поддержке инвесторов, рекомендуем доверить создание бизнес-плана настоящим профессионалам, которые смогут определить все выгодные преимущества, а также проведут тщательный анализ необходимого сегмента рынка.

"МСБ-Консалтинг" - молодая компания экономистов и маркетологов. Мы можем качественно и оперативно подготовить инвестиционный проект любого уровня.

Мы смогли разработать множество проектов, которые получили свое финансирование, нашими клиентами стали многие начинающие компании в сфере логистики, производства, строительства и многое другое. Желаетезаказать бизнес план для банка , чтобы получить конкурентоспособные преимущества? Нет никаких проблем!

Интересует <a href=https://b-plan.kz>разработка бизнес плана по оказанию услуг</a> от специалистов нашей компании, то давайте разберём главные преимущества заказа услуги:

-    Уверенность в перспективности бизнес-идеи. Каждый Ваш шаг при создании собственного дела должен быть выверен с максимальной точностью. Отдельного внимания заслуживает финансовая составляющая, ведь необходимо точно подсчитать все будущие расходы и избежать неоправданных растрат. Таким образом, Ваша идея примет весьма реалистичные очертания, что поможет начать ее реализацию.

-    Тщательный анализ определенного сегмента рынка и выявление недочетов и преимуществ. Подобные исследования помогают выявить всю актуальную информацию об интересующей Вас деятельности, а также поможет разобраться с преимуществами и недостатками конкурирующих компаний, что позволит Вам создать уникальные условия и оригинальный продукт. Эти данные позволят Вам выстроить более эффективную модель по организации и ведению бизнеса.

-    Возможность ошибки будет исключена максимально. Чтобы выгодно представить свой проект перед инвесторами, лучше всего заказать бизнес план, цена которого во многом будет зависеть от выбранной области и сложности маркетинговых мероприятий. Обратившись к специалистам компании "МСБ-консалтинг", Вы получите уникальный бизнес-план, который будет учитывать все необходимые затраты и разработки, чтобы уже в ближайшее время приступить к его реализации.

-    Грамотно составленное резюме. Инвесторы редко прочитывают весь бизнес-план до конца, поэтому самая главная его часть должна быть написана понятным и живым языком, отражать суть проекта.

В том случае, если Вам требуется разработка бизнес плана, стоимость которого находится на доступном уровне, звоните нам по указанному номеру!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama